Tragedia na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Jest dramatyczne nagranie wypadku karetki

W Puszczykowie w województwie wielkopolskim doszło do zderzenia karetki z pociągiem. Kierowca ambulansu wjechał na przejazd w chwili, gdy szlabany się zamykały. Zginęły dwie osoby. Dramatyczną scenę zarejestrowały kamery monitoringu.
Zobacz wideo

Do zderzenia karetki z pociągiem doszło wczoraj w Puszczykowie w województwie wielkopolskim. Tragiczne zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu na przejeździe kolejowym.

Tragedia na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Zginął lekarz i ratownik medyczny

Na nagraniu widać, jak kierowca karetki pogotowia wjechał na przejazd kolejowy w chwili, gdy zamykają się szlabany, przez co ambulans został uwięziony na torowisku. Kierowca karetki próbował wyjść z opresji, ustawiając pojazd równolegle do torów, podjeżdżając jak najbliżej jednej z rogatek. Kilka chwil później w ambulans uderzył pociąg.

Karetka została zmiażdżona i zatrzymała się kilkanaście metrów od miejsca zderzenia. W wyniku zderzenia zginęły dwie osoby - lekarz oraz ratownik medyczny. Drugi z ratowników, który jechał karetką, został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki. 

Karetka nie miała włączonej sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, co oznacza, że w chwili wypadku nie była pojazdem uprzywilejowanym.

Więcej o: