Śląsk. Podczas gaszenia wypalanej trawy znalezioną martwą 84-latkę

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Żywcu otrzymali we wtorek zgłoszenie, dotyczące wypalania traw w miejscowości Międzybrodzie Bielskie. Podczas gaszenia pożaru funkcjonariusze natrafili na ciało 84-letniej kobiety.
Zobacz wideo

O całym zdarzeniu poinformowano za pośrednictwem strony Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. 2 kwietnia po godzinie 11 strażacy udali się do pożaru w jednej z miejscowości w województwie śląskim. Ogień wywołany został przez wypalanie suchej trawy.

Strażacy interweniowali w sprawie wypalania trawy, znaleziono ciało 84-letniej kobiety 

Jak podaje "Dziennik Zachodni" na razie nie ustalono przyczyny śmierci kobiety. Jedna z hipotez zakłada, że 84-latka mogła sama podpalić suchą trawę, a następnie zasłabnąć.

Skutki wypalania traw w miejscowości Międzybrodzie BialskieSkutki wypalania traw w miejscowości Międzybrodzie Bialskie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu

Strażacy apelują do wszystkich, by nie podpalali suchych traw. W tym roku w powiecie żywieckim funkcjonariusze Straży Pożarnej interweniowali w sprawie pożarów wywołanych w ten sposób prawie sto razy. W wyniku zaprószania ognia w tym regionie spłonęło już prawie 15 hektarów nieużytków. Wypalanie traw jest zabronione. Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody osoba, która wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy czy pasy przydroże podlega karze grzywny (do nawet 5 tysięcy złotych) lub karze pozbawienia wolności do 10 lat.

Więcej o: