Śląsk. Podczas gaszenia wypalanej trawy znalezioną martwą 84-latkę

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Żywcu otrzymali we wtorek zgłoszenie, dotyczące wypalania traw w miejscowości Międzybrodzie Bielskie. Podczas gaszenia pożaru funkcjonariusze natrafili na ciało 84-letniej kobiety.
Zobacz wideo

O całym zdarzeniu poinformowano za pośrednictwem strony Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. 2 kwietnia po godzinie 11 strażacy udali się do pożaru w jednej z miejscowości w województwie śląskim. Ogień wywołany został przez wypalanie suchej trawy.

Strażacy interweniowali w sprawie wypalania trawy, znaleziono ciało 84-letniej kobiety 

Jak podaje "Dziennik Zachodni" na razie nie ustalono przyczyny śmierci kobiety. Jedna z hipotez zakłada, że 84-latka mogła sama podpalić suchą trawę, a następnie zasłabnąć.

Skutki wypalania traw w miejscowości Międzybrodzie BialskieSkutki wypalania traw w miejscowości Międzybrodzie Bialskie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu

Strażacy apelują do wszystkich, by nie podpalali suchych traw. W tym roku w powiecie żywieckim funkcjonariusze Straży Pożarnej interweniowali w sprawie pożarów wywołanych w ten sposób prawie sto razy. W wyniku zaprószania ognia w tym regionie spłonęło już prawie 15 hektarów nieużytków. Wypalanie traw jest zabronione. Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody osoba, która wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy czy pasy przydroże podlega karze grzywny (do nawet 5 tysięcy złotych) lub karze pozbawienia wolności do 10 lat.

Więcej o:
Komentarze (47)
Śląsk. Podczas gaszenia wypalanej trawy znalezioną martwą 84-latkę
Zaloguj się
 • erte2

  Oceniono 37 razy 25

  "powiat zywiecki"...
  Kolejny powód dla którego nie lubię górali; inne to zamęczone na śmierć konie ostatkiem sił wożące "turystów", niesłychana pazerność, "goralevolk", głosowanie na PiS.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 38 razy 24

  Jeżeli babka sama podpaliła trawę, to mi jej nie żal. Głupim wsiokom można powtarzać tysiąc razy, że to szkodzi ziemi i ekosystemowi, a te młoty walące gnojówką wiedzą swoje, bo tak pradziadowie robili. Zabobon, kościół i analfabetyzm.

 • michals-3

  Oceniono 23 razy 21

  My tu z dziada pradziada jesteśmy sówerenem i basta. Nie bendzie nam muwił jakiś urzendnik z Warszawy albo Brukseli żeby traw nie wypalać.

 • zueoko

  Oceniono 19 razy 15

  Kmiecie wiedzą lepiej.

 • panewnik

  Oceniono 15 razy 9

  Tak na marginesie, dla uzupełnienia wiedzy autora: Międzybrodzie Bielskie jest Międzybrodziem BiAlskim i nie leży na Śląsku (tytuł) lecz w Małopolsce, ale faktycznie w województwie śląskim. Może warto jeszcze zaliczyć kilka lekcji z geografii zanim się człowiek weźmie za pisanie?

 • virginsteele

  Oceniono 15 razy 9

  "podlega karze grzywny (do nawet 5 tysięcy złotych)" - i w tym problem. jakby bylo 500tys. zl., to wypalan byloby mniej.

 • notremak

  Oceniono 8 razy 6

  Debilne chłopstwo podpalało i będzie podpalać!

 • antykancelista73

  Oceniono 12 razy 6

  każdy kto podpala trawy powinien tak skończyć!!!! amen klęczony yebane!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX