Pilot airbusa Wizz Air zasłabł w czasie lotu do Eindhoven. Samolot musiał zawrócić na lotnisko w Katowicach

Samolot linii lotniczych Wizz Air lecący z Katowic do Holandii musiał zawrócić na lotnisko w Pyrzowicach. Powodem niespodziewanego lądowania maszyny było pogorszenie stanu zdrowia drugiego pilota.
Zobacz wideo

Do wspomnianej sytuacji doszło w samolocie linii Wizz Air W6 1071, który po godzinie 7 rano w czwartek wystartował z Katowic w stronę Eindhoven. W trakcie lotu drugi pilot zaczął się źle czuć. Jak można sprawdzić na portalu flightradar24.com, te połączenia odbywają się samolotem modelu Airbus 321.

Drugi oficer poczuł się źle w trakcie lotu - samolot został zawrócony, a pilot trafił do szpitala

Maszyna, która znajdowała się jeszcze nad terytorium Polski, została zawrócona na wysokości Wrocławia. Samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Pyrzowicach. Jak podał rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Cezary Orzech w rozmowie z dziennikarzami "Dziennika Zachodniego", drugi oficer, który zasłabł podczas lotu, został szybko zabrany do szpitala.

Pasażerowie musieli poczekać w samolocie znajdującym się na płycie lotniska na decyzję dotyczącą terminu ich ponownego wylotu. Samolot ponownie wystartował o godzinie 8:45.

Więcej o: