Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy sklepy będą dziś czynne? Czy 7 kwietnia to jedna z nielicznych niedziel handlowych w tym roku? Sprawdzamy, co mówi na ten temat ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która reguluje, kiedy możemy robić zakupy, a kiedy nie.
Zobacz wideo

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj tylko raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Kwiecień jest jednak pod tym względem wyjątkowy, a liczba niedziel handlowych w tym miesiącu została podwojona. Dlaczego? Ma to związek z wypadającymi w tym miesiącu świętami wielkanocnymi. Czy to oznacza, że sklepy będą dziś otwarte? 

Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Mamy złą wiadomość dla osób, które preferują robienie zakupów w ostatni dzień tygodnia. Najbliższa niedziela handlowa wypadnie za tydzień, 14 kwietnia, a więc na tydzień przed Wielkanocą. Dziś (7 kwietnia) sklepy w galeriach handlowych i supermarkety będą zamknięte. W dni takie jak dzisiejszy handlować można tylko w niektórych placówkach, np. na stacjach benzynowych i w małych sklepikach, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel sklepu.

Więcej o:
Komentarze (27)
Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • oteksamptis

  Oceniono 14 razy 12

  Trzy akapity tekstu, żeby napisać, że dzisiaj sklepy są nieczynne. Gratuluję.

 • fantomas200

  Oceniono 6 razy 6

  Tak czytam tę notatkę i odnoszę wrażenie, że pisana była na siłę. Żeby było parę linijek tekstu. Same prawdy objawione i powtórzenia. Całkowicie bezwartościowa.

 • cim_cum

  Oceniono 9 razy 5

  Od PiSu odeszli doradcy, którzy mieli kontakt z codzienną rzeczywistością. Kaczor zachowuje się jakby coś brał. Wtopa za wtopą. Oni naprawdę mogą przegrać wybory.

 • Oceniono 10 razy 4

  Gratuluję UZ wyczekiwanego przeze mnie i zapewne nie tylko artykułu dotyczącego wolnych nie handlowych niedziel, Jednocześnie chciałbym zgłosić protest ponieważ z autorem spotykam się jedynie od soboty a nie od czwartku jak byłem przyzwyczajony co awans uderzył do główki!!, rozumiem, że a rozpoczął nowe praktyki w dziale sportowym sekcja Bingo

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  {U.Z}-u,
  A czy kościoły są dziś otwarte? Bo "werika9" szuka miłego i kulturalnego faceta, żeby jej to podpowiedział

 • jasiek_oc

  Oceniono 5 razy 3

  Mam to gdzieś. Przestałem właśnie dzięki zakazowi chodzić do sklepów. Biedra raz na tydzień reszta przez net. Niech bankrutują ci co głosowali na PiS będą mieli problem, ja mogę wyjechać w każdej chwili.

 • Oceniono 2 razy 2

  Oj oby do jutra!! Ale się w swoim Lidl naprzeciwko zemszczę z samego rana Kupię sobie kurczę nawet wiśniowe za osiem dziewięćdziesiąt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX