Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy sklepy będą dziś czynne? Czy 7 kwietnia to jedna z nielicznych niedziel handlowych w tym roku? Sprawdzamy, co mówi na ten temat ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która reguluje, kiedy możemy robić zakupy, a kiedy nie.
Zobacz wideo

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj tylko raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Kwiecień jest jednak pod tym względem wyjątkowy, a liczba niedziel handlowych w tym miesiącu została podwojona. Dlaczego? Ma to związek z wypadającymi w tym miesiącu świętami wielkanocnymi. Czy to oznacza, że sklepy będą dziś otwarte? 

Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Mamy złą wiadomość dla osób, które preferują robienie zakupów w ostatni dzień tygodnia. Najbliższa niedziela handlowa wypadnie za tydzień, 14 kwietnia, a więc na tydzień przed Wielkanocą. Dziś (7 kwietnia) sklepy w galeriach handlowych i supermarkety będą zamknięte. W dni takie jak dzisiejszy handlować można tylko w niektórych placówkach, np. na stacjach benzynowych i w małych sklepikach, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel sklepu.