Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy jutro sklepy będą otwarte?

Czy 7 kwietnia to niedziela handlowa? Czy jutro będziemy mogli pójść do supermarketu lub galerii handlowej i zrobić zakupy? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Tegoroczne przepisy dotyczące liczby niedziel handlowych wypadających w ciągu miesiąca są bardziej restrykcyjne niż w roku ubiegłym. Od stycznia 2019 roku musimy przyzwyczajać się do tego, że niedziele handlowe wypadają zazwyczaj tylko raz w miesiącu. Od tej reguły są jednak dwa wyjątki - kwiecień, w którym będą dwie niedziele handlowe, oraz grudzień, w czasie którego będziemy mogli zrobić zakupy w trzy niedziele miesiąca. Czy 7 kwietnia jest jedną z niedziel handlowych w kwietniu?

Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy jutro sklepy będą czynne?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele mówi, że 7 kwietnia nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą jutro zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypada 14 kwietnia, a więc na tydzień przed Wielkanocą. Kolejna niedziela handlowa wypadnie 28 kwietnia, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca.

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy jutro sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Oceniono 12 razy 8

  UZ- nareszcie artykuł od kompetentnego człowieka z doświadczeniem pewnym stażem którego wszyscy znamy a szczególnie my bezdomni z Dworca Wileńskiego już wiemy że jutro ze śniadania w płynie o smaku truskawkowym nic nie będzie!!

 • Oceniono 12 razy 8

  Wiedziałem!!,- sobota dzisiaj więc z niecierpliwością wyszukałem artykułu dotyczącego niehandlowych niedziel ale sygnowanego tylko i wyłącznie przez no wiadomo kogo -naszego ulubieńca, i się doczekałem!!, zadowolony z tego artykułu spokojnie niedziele spędzę wiedząc że z zakupów nici!!

 • Oceniono 3 razy 3

  Niedzielę i tam jedziesz Ale najważniejsze że agencje są czynne 24h oraz sklepy nocne wiadomo z czym a do tego chleb i masło nie jest potrzebna No chyba że kupuję denaturat to wtedy chleb aby przepuścić

 • Oceniono 3 razy 3

  A może wprowadzimy msze święte w ostatnią niedzielę tygodnia, to znaczy raz w miesiącu w ostatnią niedzielę, oraz zakaz wrzucania na tacę więcej niż złotówkę!!

 • 68jacekw

  Oceniono 9 razy 3

  Skala problemu jest tak duża,ze pan Redaktor powinien zwrócic się z wnioskiem do Rządowego Zespołu Reagowania Kryzysowego aby o jego artykułach informowal obywateli za pomocą sms-ów tak jak to jest w przypadku przewidywanych huraganów czy powodzi.

 • pawell78

  Oceniono 7 razy 3

  Jakie stanowisko piastuje w redakcji pan UZ. Czyżby to starszy specjalista ds. handlu w niedzielę? Czy ma jakiś zespół pod sobą?

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Ale sie wkurza pisia holota przez przypominanie o glupim zakazie 😀😂😎😤

 • fjan

  Oceniono 6 razy 2

  W niedzielę kościoły też mają zamknąć bo proboszcz musi spędzić ten dzień ze swoimi dziećmi. Bo jak nie w niedzielę to kiedy ? Dzieci chodzą do szkoły w zwykły dzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX