Pogoda na dziś - piątek 5 kwietnia. W dwóch województwach temperatura przekroczy dziś 20 stopni

Pogoda na dziś - piątek 5 kwietnia.
Zobacz wideo

Synoptycy zapowiadają na dziś prawdziwie wiosenną pogodę. Będzie ciepło: od 13 do 21 stopni oraz bardzo słonecznie. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się tylko w Warszawie i Szczecinie.

Temperatura. W województwie dolnośląskim i lubuskim temperatura przekroczy 20 stopni

W całym kraju synoptycy zapowiadają wiosenną pogodę - piątek będzie ciepły oraz bardzo słoneczny. Najniższa temperatura tylko w Suwałkach oraz w Białymstoku i Zakopanem, gdzie będzie kolejno 13 i 14 stopni. Najwyższa temperatura zapowiadana jest dla województwa dolnośląskiego i lubuskiego: we Wrocławiu i Zielonej Górze będzie nawet 21 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Szczecinie, Opolu i Krakowie. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 16 do 19 stopni.

Pogoda na dziś - 5 kwietniaPogoda na dziś - 5 kwietnia gazeta.pl

Opady. Meteorolodzy zapowiadają duże rozpogodzenia, osłabnie też wiatr

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowanie, więcej chmur tylko na południowym zachodzie kraju. Niewielkie opady deszczu prognozowane są tylko dla Szczecina i Warszawy. Od godzin popołudniowych będzie coraz bardziej słonecznie, a w nocy meteorolodzy nie przewidują jakichkolwiek zachmurzeń. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim mogą pojawić się silniejsze porywy wiatru - w tych regionach może wiać z prędkością do 50 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: