Niedziele handlowe 2019. Czy niedziela 7 kwietnia będzie handlowa?

W tym roku w kwietniu wypadają święta wielkanocne - w związku z tym zakupy w niedzielę będzie można zrobić aż dwa razy. Czy niedziela 7 kwietnia będzie handlowa?
Zobacz wideo

W 2019 roku ustawodawca zmniejszył liczbę dni handlowych do tylko jednej niedzieli w miesiącu. Wyjątkiem są tylko kwiecień i grudzień, kiedy handlowa niedziela wypada częściej. 

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 7 kwietnia zrobimy zakupy?

Od tego roku zakazem handlu nie jest objęta tylko jedna, ostatnia niedziela każdego miesiąca. Jednak zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w kwietniu i grudniu zakupy w niedzielę będzie można robić częściej - wynika to z przypadających na te miesiące świąt: Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Sklepy będą otwarte tydzień przed i po Niedzieli Wielkanocnej. Oznacza to, że 7 kwietnia nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych.

Kwiecień 2019 - niedziele handlowe 

W tym miesiącu niedziela handlowa wypada 14 i 28 kwietnia. W pozostałe niehandlowe niedziele zakupy będzie można zrobić tylko w aptekach, kioskach, kwiaciarniach, cukierniach oraz na stacjach benzynowych czy na poczcie. Zamknięte będą centra handlowe oraz duże sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Carrefour. Ustawa ograniczająca handel w niedzielę została wprowadzona w marcu 2018 roku i zakłada stopniowe odzwyczajanie konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. 

Więcej o: