Niedziele handlowe 2019. Czy niedziela 7 kwietnia będzie handlowa?

W tym roku w kwietniu wypadają święta wielkanocne - w związku z tym zakupy w niedzielę będzie można zrobić aż dwa razy. Czy niedziela 7 kwietnia będzie handlowa?
Zobacz wideo

W 2019 roku ustawodawca zmniejszył liczbę dni handlowych do tylko jednej niedzieli w miesiącu. Wyjątkiem są tylko kwiecień i grudzień, kiedy handlowa niedziela wypada częściej. 

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 7 kwietnia zrobimy zakupy?

Od tego roku zakazem handlu nie jest objęta tylko jedna, ostatnia niedziela każdego miesiąca. Jednak zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w kwietniu i grudniu zakupy w niedzielę będzie można robić częściej - wynika to z przypadających na te miesiące świąt: Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Sklepy będą otwarte tydzień przed i po Niedzieli Wielkanocnej. Oznacza to, że 7 kwietnia nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych.

Kwiecień 2019 - niedziele handlowe 

W tym miesiącu niedziela handlowa wypada 14 i 28 kwietnia. W pozostałe niehandlowe niedziele zakupy będzie można zrobić tylko w aptekach, kioskach, kwiaciarniach, cukierniach oraz na stacjach benzynowych czy na poczcie. Zamknięte będą centra handlowe oraz duże sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Carrefour. Ustawa ograniczająca handel w niedzielę została wprowadzona w marcu 2018 roku i zakłada stopniowe odzwyczajanie konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe 2019. Czy niedziela 7 kwietnia będzie handlowa?
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 5

  My bezdomni Włoszczowa Północ serdecznie dziękujemy za info- drogą pantoflową przekażemy innym aby na darmo jeśli po śniadanie w płynie do najbliższej Biedronki pojutrze

 • kolo125

  Oceniono 1 raz 1

  mam w d u p i e cały ten pisiorski "świat" i ich niedziele !! PODŁA DOJNA ZMIANA !! KLIKA KŁAMCÓW, DEWELOPERÓW I OSZUSTÓW KORYTA + !! TFFUUU

 • tadeusz.rysiakiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Od przyszlego roku pis jak pzpr zacznie polakow odzwyczajac od jedzenia

 • 0

  Czy prawdą jest, że UZ będzie w Parlamencie Europejskim ogłaszał parlamentarzystom z Polski od czwartku i przypominał które niedziele są wolne?!

 • mjunhy

  Oceniono 2 razy 0

  połączyć dzień bez makijażu z halloween

 • Anna Skowron

  Oceniono 1 raz -1

  Ja juz nie wiem po jaką ch.... stale o tych handlowych ,lub nie ..jakas paranoja .wszyscy wiedzą jaka jest procedura i po co to walkować .może by tak pismaki coś poczytali konkretnego ,ważnego ,potem przekazali to a dobrych ciekawych artykułach ,nauczyli się czegoś ,podszkolili język polski =, składnie zdań ,błędy stylistyczne itp. Może by tak poruszyli ważne tematy ,a nie mielenie i mielenie i to jeszcze niepoprawną polszczyzną
  A więc .......Do pisatieli ....
  wiemy ktôre niedziele handlowa .wiemy .myślę ,że tylko nie wie Na czelnik ,bo nigdy nie robi zakupów .jemu więc to zwisa totalnie ,dlatego tez zmusił ludzi do robienia tego co on każe ,nawet w takim względzie .
  Paranoja jak zwykle ,ale juz dalcie dziennikarze spokôj z debnilskimi artykułami nic nie dającymi .

 • js08836

  Oceniono 1 raz -1

  Krótka piłka. Czy niedziela 7 kwietnia będzie handlowa ? Nie, nie będzie. Po co więc taki długi artykuł skoro można ująć, to w dwóch krótkich zadaniach, i to na tytułowej stronie bez otwierania zakładki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX