Niedziele handlowe 2019. Czy nadchodząca niedziela będzie handlowa?

W tym miesiącu czekają nas aż dwie niedziele handlowe. Wynika to z wypadających w kwietniu świąt wielkanocnych. Czy w niedzielę 7 kwietnia zrobimy zakupy?
Zobacz wideo

Ustawa ograniczająca zakaz handlu w niedzielę wprowadza w 2019 roku jedną niedzielę handlową w miesiącu. Wyjątkami są tylko miesiące kwiecień i grudzień, kiedy przypadają święta wielkanocne i Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2019. Czy 7 kwietnia obowiązuje zakaz handlu w niedzielę?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa o zakazie handlu w niedzielę i dni świąteczne, która ogranicza zakupy w ostatnie dni tygodnia do dwóch niedziel w miesiącu. Od 2019 roku obowiązuje jedna niedziela handlowa w miesiącu, nie licząc kwietnia i grudnia, kiedy wypadają święta wielkanocne oraz Boże Narodzenie. W kwietniu zakupy będzie można zrobić tydzień przed i po Niedzieli Wielkanocnej, która wypada 21 kwietnia. Oznacza to, że7 kwietnia nie zrobimy zakupów w swoich ulubionych sklepach i centrach handlowych.

Kwiecień 2019 - niedziele handlowe

Chociaż nie zrobimy zakupów w przyszłą niedzielę, to w tym miesiącu na zakupy w ostatni dzień tygodnia będziemy mogli wybrać się aż dwa razy. Pierwsza niedziela handlowa w tym miesiącu wypada 14 kwietnia, a kolejna 28 kwietnia. Zakupy będzie można zrobić wtedy w centrach handlowych oraz w dużych sklepach typu Lidl, Carrefour, Biedronka czy Tesco. W pozostałych terminach w niedzielę niehandlową zakupy możemy zrobić w punktach, które nie są objęte zakazem handlu, czyli w aptekach, cukierniach, kwiaciarniach, kioskach czy na stacjach benzynowych.

Więcej o: