CB同 zatrzyma這 13 os鏏 za handel nielegalnym paliwem w Polsce i w Niemczech

Centralne Biuro 奸edcze Policji zatrzyma這 13 os鏏 w zwi您ku z podejrzeniem o udzia w zorganizowanej grupie przest瘼czej zajmuj帷ej si uzdatnianiem oleju smarowego i sprzeda篡 nielegalnego paliwa.
Zobacz wideo

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Gdańsku we współpracy z Krajową Administracją Skarbową i niemiecką policją pracowali kilka miesięcy nad rozwiązaniem sprawy nielegalnej stacji paliw działającej na terenie Niemiec. Śledczy ustalili, że grupa przestępcza założyła w Niemczech firmę, która sprowadzała z krajów europejskich olej smarowy. Członkowie grupy uzdatniali go, a następnie sprzedawali nielegalne paliwo zarówno klientom detalicznym na stacjach paliw, jak i dużym firmom transportowym. Z ustaleń śledczych wynika, że tygodniowo z Niemiec sprowadzano do Polski kilkanaście cystern z nielegalnym paliwem. 

CBŚP zatrzymała 13 osób za handel nielegalnym paliwem. Polski Skarb Państwa stracił 22 mln złotych

W poniedziałek funkcjonariusze CBŚP i Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili zsynchronizowaną akcję na terenie Polski i Niemiec, w wyniku której zatrzymano 13 osób, w tym podejrzanego o prowadzenie nielegalnego interesu. W prokuraturze w Gdańsku usłyszał on zarzuty dotyczące kierowania grupą przestępczą, prania pieniędzy oraz uszczuplenia Skarbu Państwa. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Szacuje się, że w wyniku działalności grupy przestępczej sprzedającej nielegalne paliwo Skarb Państwa stracił co najmniej 22 mln złotych. Po stronie niemieckiej straty oszacowano na 13 mln euro. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 380 tys. zł. Policja zaznacza, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 

Wi璚ej o:
Komentarze (9)
CB同 zatrzyma這 13 os鏏 za handel nielegalnym paliwem w Polsce i w Niemczech
Zaloguj si
 • kemor234

  Oceniono 9 razy 7

  Szef KNF chcia 40 mln i co ????
  Czy kto policzy, jakie straty poni鏀 by skarb pa雟twa i PKO, gdyby wybudowano "srebrne wie瞠" ???

 • strach_sie_bac

  Oceniono 12 razy 6

  Nie podzielili si zyskami ze skarbem pa雟twa to ich przymkn瘭i. Pisanie o stratach jest 鄉ieszne, to brak zysku a nie straty. Brak zysku to nie strata, wy逝dzenia VAT to jest strata.

 • klm747

  Oceniono 6 razy 4

  uzdatniali olej smarowy???
  jak zwykle - pukacie w dno od spodu, parszywe michnikowe gimbusy...

 • wlodwoz

  Oceniono 2 razy 2

  "Olej smarowy"? Co to?

 • 7rybek

  Oceniono 8 razy 2

  Czyli mo積a. To uszczelnienie zaczyna si sypa. Kolesie nowych kolesi zarabiaj.

 • Oceniono 3 razy -3

  No to duzo udalo im sie zabespieczyc
  Szacun
  Kara jest ok.
  Za zabicie dwojga ludzi samochodem grozi 12 lat
  Troszke malo

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX