Pogoda na dziś - czwartek 4 kwietnia. Synoptycy zapowiadają temperatury od 12 do 19 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 4 kwietnia. Słoneczny dzień czeka mieszkańców wschodniej Polski, niestety większe zachmurzenia prognozowane są na zachodzie kraju. Meteorolodzy nie przewidują jednak żadnych opadów na ten dzień.
Zobacz wideo

W czwartek kontynuacja dobrej pogody. Synoptycy prognozują duże rozpogodzenia dla wschodniej części kraju. Najwyższa temperatura, aż 19 stopni, zapowiadana jest dla miast znajdujących się w południowo-zachodniej Polsce.

Temperatura. Na południowym zachodzie kraju termometry pokażą aż 19 stopni

Najbardziej słoneczny dzień zapowiadany jest dla mieszkańców województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, jednak z drugiej strony będą to regiony z najniższą temperaturą. Meteorolodzy prognozują dla Warmii i Podlasia temperaturę wahającą się od 10 do 12 stopni. Najwyższą temperaturę odnotują mieszkańcy Wrocławia, Zielonej Góry, Opola i Katowic, gdzie będzie aż 19 stopni. Od maksymalnie 18 do 17 stopni będzie w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim i małopolskim. W pozostałych regionach: od 13 stopni w Lublinie do 16 stopni w Bydgoszczy.

Pogoda na dziś - 4 kwietniaPogoda na dziś - 4 kwietnia gazeta.pl

Opady. Zachmurzenie duże i umiarkowane na zachodzie kraju, nie będzie jednak padać

W dzień zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego na zachodzie kraju. Duże rozpogodzenia prognozowane są na województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Przeważająca część dnia ze słońcem zapowiadana jest także dla mieszkańców województw mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W całej Polsce jednak meteorolodzy nie przewidują żadnych opadów. Rano wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h na południowym zachodzie kraju -w pozostałych regionach wiać może w porywach do 50-60 km/h. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: