Zarząd Stowarzyszenia Wiosna wykreślony z KRS. Kto kieruje organizacją? "Chcemy, by Szlachetna Paczka się odbyła"

Zamieszania wokół Stowarzyszenia Wiosna ciąg dalszy. Właśnie pojawiła się informacja, że zarząd organizacji odpowiedzialnej za organizację Szlachetnej Paczki został wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego.
Zobacz wideo

W zarządzie Stowarzyszenia Wiosna jak dotąd funkcję prezesa pełniła Joanna Sadzik - objęła ją zresztą nie bez problemów. W lutym została z tego stanowiska odwołana, a jej miejsce zajął ks. Grzegorz Babiarz, bliski znajomy księdza Jacka Stryczka.

Ks. Babiarz nie wytrwał jednak tygodnia na stanowisku - w ramach protestu przeciwko jego nominacji członkowie zarządu złożyli rezygnacje. Wtedy też na czele zarządu stanęła ponownie Sadzik.

Zarząd Wiosny wykreślony z KRS

Na tym jednak nie koniec roszad w Stowarzyszeniu Wiosna, a te najnowsze mogą pociągnąć za sobą kolejną lawinę zdarzeń. Jak dowiedziało się Radio Kraków, z Krajowego Rejestru Sądowego wykreślono cały zarząd reprezentowany przez Joannę Sadzik.

Wniosek o wykreślenie został złożony - według informacji Radia Kraków - przez ks. Babiarza, który ciągle ma czuć się prezesem Stowarzyszenia Wiosna. Z kolei pracownicy o całej sprawie mieli dowiedzieć się dopiero we wtorek - planują odwołać się od tej decyzji. W praktyce to wszystko oznacza jedno: w Stowarzyszeniu Wiosna nie ma zarządu, a spór w tej kwestii trwa w najlepsze.

Będziemy to oczywiście wyjaśniać. To, co dla jest najważniejsze - cały czas skupiamy się na pracy społecznej, chcemy, by Paczka (Szlachetna Paczka -red.) się odbyła, Akademia działała

- tłumaczył Radiu Kraków Konrad Kruczkowski z Wiosny, dodając przy tym, że "kwestie prawne toczą się swoim torem".

Ks. Stryczek i sprawa mobbingu w Stowarzyszeniu

Początek problemów ze Stowarzyszeniem Wiosna sięga reportażu Onetu z ubiegłego roku, gdy portal opublikował materiały, z których wynikało, że pomysłodawca Szlachetnej Paczki ks. Jacek Stryczek przez lata mobbingował swoich pracowników.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura, natomiast ks. Stryczek zrezygnował z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna. Wcześniej jednak nazywał te zarzuty "absurdalnymi".

Zobacz wideo

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o: