Nowe informacje w sprawie ataku na byłego prezydenta Siedlec. Prokuratura postawiła zarzuty Dejanowi S.

Według prokuratury Dejan S., który zaatakował byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, działał "z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia". Śledczy potwierdzili, że mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie oraz że rok temu zmienił imię.
Zobacz wideo

Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach poinformowała we wtorek, że Wojciech Kudelski rozpoznał w Dejanie S. sprawcę ataku. Śledczy przeszukali pomieszczenia, które zajmował napastnik i znaleźli tam nóż, którym zaatakował byłego prezydenta Siedlec. Zabezpieczono także jego komputer i telefon

Zarzuty dla Dejana S.

- Dejan S. jest podejrzany o to, ze w dniu wczorajszym, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pana Wojciecha Kudelskiego, zadał mu z bardzo dużą siłą cios nożem w okolice nadbrzusza po stronie lewej, powodując ranę o głębokości ok. 15 cm, co z uwagi na konsekwencje tego zranienia stanowiło ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego - powiedziała prok. Gołąbek. Jak dodała, śledczy wykonują teraz czynności procesowe - m.in. przesłuchują Dejana S. Prokurator nie chciała zdradzić jego dotychczasowych zeznań. Potwierdziła za to, że mężczyzna wcześniej leczył się psychiatrycznie oraz to, że rok temu S. "w trybie administracyjnym zmienił nazwisko".

Atak na b. prezydenta Siedlec

Do ataku na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego doszło w poniedziałek około 7.00 rano. Z nieoficjalnych informacji wynika, że napastnik zaatakował Kudelskiego w przejściu między budynkami, tuż obok domu, bez wcześniejszej rozmowy. Atak nie był wynikiem incydentu, ani ulicznej kłótni. Jak podaje RMF FM, napastnik miał czekać na Kudelskiego, a po zadaniu ciosu w brzuch, uciekł samochodem z miejsca zdarzenia. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział TVP Info, że Wojciech Kudelski po ugodzeniu ostrym narzędziem zdołał jeszcze wejść na schody swojego domu. Następnie jego żona wezwała pogotowie ratunkowe. 

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 roku został wybrany na radnego sejmiku województwa mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o: