WSA po raz pierwszy uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej. Jaki: Głupota tego orzeczenia poraża

Wojewódzki Sąd Administracyjny po raz pierwszy uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej. Chodzi o kamienicę przy Otwockiej 10 w Warszawie.
Zobacz wideo

O decyzji WSA poinformował m.in. działacz społeczny Jan Śpiewak, od lat zaangażowany w sprawy reprywatyzacyjne. "Właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny uwalił decyzję odbierającą matce Marka M. kamienicę na Otwockiej. Nie ma i nie było żadnej afery reprywatyzacyjnej, wbijcie to sobie do głowy" - napisał na Twitterze.

WSA po raz pierwszy uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej

Do decyzji WSA odniósł się też Patryk Jaki, przewodniczący komisji weryfikacyjnej. "WSA wylegitymizował dziś decyzje reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą ... w 1952r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie" - skomentował na Twitterze.

W październiku 2018 roku komisja weryfikacyjna uznała za nieważną decyzję prezydenta stolicy z 2005 roku ws. nieruchomości przy ul. Otwockiej 10. Następnie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wpłynęły odwołania od decyzji komisji, którą WSA uchylił. Jak informuje rp.pl. zdaniem sądu komisja "nieprawidłowo zbadała nieodwracalne skutki prawne decyzji zwrotowej, do których mogło dojść po jej wydaniu na skutek obrotu prawami do nieruchomości". Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje skarga kasacyjna do NSA. Jeśli się uprawomocni, komisja weryfikacyjna będzie musiała ponownie zająć się sprawą nieruchomości przy ul. Otwockiej 10.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o: