Kalisz. 15-latek prowadził samochód, pijany ojciec siedział obok. Ranne zostały cztery osoby

W wypadku samochodowym na ul. Łódzkiej w Kaliszu ranne zostały cztery osoby. Jednym z pojazdów kierował 15-latek. Na siedzeniu pasażera siedział jego pijany ojciec.
Zobacz wideo

Do wypadku w Kaliszu na ulicy Łódzkiej doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. 15-letni chłopak, prowadząc samochód marki Ford Mondeo, uderzył w forda Fiestę. Siła uderzenia była bardzo duża - jeden z samochodów wypadł z jezdni, przejechał przez chodnik i ścieżkę rowerową, uderzył w barierki i dwa ogrodzenia, a następnie zatrzymał się w ogrodzie jednej z przydrożnych posesji.

Wypadek w Kaliszu. 15-latek prowadził samochód, cztery osoby zostały ranne

W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby - pasażer forda Mondeo oraz trzy pasażerki forda Fiesty w wieku 38, 45 i 55 lat. Kierujący samochodem 15-latek nie doznał żadnych obrażeń. Z relacji świadków wynika, że niewiele brakowało, by doszło do zderzenia z autobusem Kaliskich Linii Autobusowych - informuje Radio Poznań.

Policja ustaliła, że 15-latek wiózł samochodem swojego pijanego ojca. To 56-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze policji ustalają, w jaki sposób nastolatek wszedł w posiadanie kluczyków do samochodu i kto pozwolił mu prowadzić. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 

Więcej o: