Nowe informacje o stanie zdrowia byłego prezydenta Siedlec. "To dopiero początek leczenia"

Zaatakowany przez nożownika były prezydent Siedlec przetrwał noc, a jego stan jest stabilny - poinformował lekarz z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego, do którego Wojciech Kudelski trafił po ataku nożownika. Jak dodał, stan byłego prezydenta wciąż uniemożliwia mu poruszania się.
Zobacz wideo

We wtorek rano lekarze z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego poinformowali o stanie zdrowia byłego prezydenta Siedlec, który w poniedziałek rano został zaatakowany przez nożownika i trafił na blok operacyjny z obrażeniami zagrażającymi życiu.

 - Pacjent nad ranem czuł się dużo lepiej. Jego stan jest stabilny. Umożliwia to nam przeniesienie pacjenta na oddział chirurgiczny. To nie koniec leczenia, a dopiero początek. Pacjent jest w pełnym kontakcie, rozmawiałem z nim - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Mariusz Mioduski, lekarz ze szpitala, w którym przebywa były prezydent Siedlec.

Jak dodał, stan Wojciecha Kudelskiego sprawia, że były prezydent Siedlec wciąż nie może poruszać się samodzielnie. - Na pewno na razie będzie leżał. Jego stan uniemożliwia samodzielne poruszanie się - powiedział lekarz, podkreślając, że szpital nie ma żadnych przeciwwskazań co do ewentualnego przesłuchania Wojciecha Kudelskiego przez prokuraturę w szpitalu. 

Atak na byłego prezydenta Siedlec. Dziś przesłuchanie domniemanego sprawcy

Jak poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński, domniemany sprawca ataku na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego usłyszy we wtorek zarzuty. Wcześniej ma zostać przesłuchany. 
Minister Joachim Brudziński w audycji "Kwadrans Polityczny" w TVP 1 chwalił policję za dobrze przeprowadzoną akcję i apelował o złagodzenie tonu debaty publicznej. Mówił też, że chociaż po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza politycy deklarowali chęć obniżenia temperatury sporu politycznego i konieczność zmiany języka, to jednak do niczego takiego nie doszło.
Minister powiedział również, że nie wszystkie media interesują się sprawą ataku na byłego prezydenta Siedlec, tak jak to wcześniej robiły po ataku w Gdańsku. Jego zdaniem wynika to z tego, że Wojciech Kudelski jest związany z PiS.

Więcej o:
Komentarze (15)
Nowe informacje o stanie zdrowia byłego prezydenta Siedlec. "To dopiero początek leczenia"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 3

  Nie rozumiem PO CO prowokujecie ludzi dając im możliwość komentowania.
  Wczoraj rano sprawę zamachu na pana Kudelskiego skomentowałem, za co "w nagrodę", dostałem "netykietę" do godziny 15.57 :-(

 • js08836

  Oceniono 1 raz 1

  Zaatakował nie pierwszy lepszy chuligan czy bandzior. Sprawcą był przedsiębiorca. Pytanie, co się wydarzyło wcześniej, że sprawca odważył się na taki desperacji czyn. Obrońcy burmistrza niech wezmą na wstrzymanie bo się okaże, że gość miał poważy motyw. Zamiast żałować burmistrza za chwilę będzie opinia zupełnie odwrotna. Poczekajmy na wyniki śledztwa i nie wysnuwajmy pochopnych wniosków.

 • heraldek

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy bedzie w Polsce "Noc Dlugich nozy"....????

 • facio60

  Oceniono 5 razy 1

  We wczorajszym internetowym wydaniu focus.de był zamieszczony apel do Merkel i Seehofera (minister spraw wewnętrznych). Mieszkająca w Chemnitz matka zabitego nożem syna przez Irakijczyka, któremu odmówiono azylu, zadał kilka pytań najważniejszym osobom w państwie niemieckim, a do apelu przyłączyła się redakcja.
  Jak to jest, że:
  1) Irakijczyk, któremu odmówiono ponad 2 lata temu azylu, nadal przebywa w Niemczech i pobiera zasiłki, nie został deportowany.
  2) Przez ten okres, Irakijczyk dokonywał na terenie Niemiec licznych przestępstw polegjących na pobiciach, wymuszeniach, groźbach, kradzieżach, obrazach słownych, itp., itd.
  3) Żadne z tych przestępstw nie zostało ukarane. Policja aresztowywała, a prokurator kazał za każdym razem zwalniać, sąd nie widział nic zdrożnego w tych działaniach.
  Takie postępowanie rozzuchwalało przestępcę i miał za nic prawo, policję, urzędników.
  4) Gdyby nie to, być może nie doszłoby do mordu. A tak, rozzuchwalony młody człowiek zakończył spór nożem.
  5) Sprawcy poszukiwano dość długo, bo nie pobrano w imię poprawności politycznej odcisków palców przy okazji poprzednich aresztowań. Efekt jest taki, że sprawca zniknął i jest poszukiwany listem gończym.
  6) Na końcu, matka i redakcja zadają pytanie, czy żyją w jakimś państwie bezprawia i czy normalny obywatel musi żyć w strachu, że nie ma żadnych organów państwowych, które go obronią i ochronią.
  To tak przy okazji dość licznych w ostatnich latach wypadków zabójstw i poranień dokonywanych nożem, nie tylko w Polsce.

 • markit44

  Oceniono 3 razy 1

  Czy wiadomo już jaką telewizję informacyjną oglądał i jaką Gazetę czytał zamachowiec?

 • 68jacekw

  Oceniono 7 razy 1

  Jaka cisza po tym zamachu..Nie ma wywiadów z rodziną,analiz tego co oglądał w TV nożownik,pasków wTVN i relacji z miejsca zdarzenia.Duzo więcej uwagi poświęcono martyrologii Frasyniuka,którego policja podniosła z chodnika i wylegitymowała.Tzn.nie do końca wiadomo czy był to Frasyniuk,bo przedstawił sie jako Józef Grzyb.

 • markit44

  Oceniono 6 razy 0

  Czy teraz żona pana prezydenta dostanie jakieś wysokie miejsce na liście do PE?

 • franko66

  Oceniono 9 razy -1

  Wyjątkow nie żal mi pisowców wszyscy tacy sami prymitywni ,zachłanni i zakłamani.

 • smurfmadrala

  Oceniono 2 razy -2

  "Ubogacamy" się w kierunku multi-"kulti" coraz bardziej, z dnia na dzień.
  Podświetlanie Pałacu im. Stalina w Wa-wie i mazanie kredkami po chodnikach nie zatrzyma zarazy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX