Nowe informacje o stanie zdrowia byłego prezydenta Siedlec. "To dopiero początek leczenia"

Zaatakowany przez nożownika były prezydent Siedlec przetrwał noc, a jego stan jest stabilny - poinformował lekarz z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego, do którego Wojciech Kudelski trafił po ataku nożownika. Jak dodał, stan byłego prezydenta wciąż uniemożliwia mu poruszania się.
Zobacz wideo

We wtorek rano lekarze z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego poinformowali o stanie zdrowia byłego prezydenta Siedlec, który w poniedziałek rano został zaatakowany przez nożownika i trafił na blok operacyjny z obrażeniami zagrażającymi życiu.

 - Pacjent nad ranem czuł się dużo lepiej. Jego stan jest stabilny. Umożliwia to nam przeniesienie pacjenta na oddział chirurgiczny. To nie koniec leczenia, a dopiero początek. Pacjent jest w pełnym kontakcie, rozmawiałem z nim - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Mariusz Mioduski, lekarz ze szpitala, w którym przebywa były prezydent Siedlec.

Jak dodał, stan Wojciecha Kudelskiego sprawia, że były prezydent Siedlec wciąż nie może poruszać się samodzielnie. - Na pewno na razie będzie leżał. Jego stan uniemożliwia samodzielne poruszanie się - powiedział lekarz, podkreślając, że szpital nie ma żadnych przeciwwskazań co do ewentualnego przesłuchania Wojciecha Kudelskiego przez prokuraturę w szpitalu. 

Atak na byłego prezydenta Siedlec. Dziś przesłuchanie domniemanego sprawcy

Jak poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński, domniemany sprawca ataku na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego usłyszy we wtorek zarzuty. Wcześniej ma zostać przesłuchany. 
Minister Joachim Brudziński w audycji "Kwadrans Polityczny" w TVP 1 chwalił policję za dobrze przeprowadzoną akcję i apelował o złagodzenie tonu debaty publicznej. Mówił też, że chociaż po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza politycy deklarowali chęć obniżenia temperatury sporu politycznego i konieczność zmiany języka, to jednak do niczego takiego nie doszło.
Minister powiedział również, że nie wszystkie media interesują się sprawą ataku na byłego prezydenta Siedlec, tak jak to wcześniej robiły po ataku w Gdańsku. Jego zdaniem wynika to z tego, że Wojciech Kudelski jest związany z PiS.