Kraków. W Auchan można było kupić "nerki" ze swastyką i nazistowskim orłem. Jest reakcja sklepu

Sieć sklepów Auchan wycofuje ze sprzedaży saszetki turystyczne z symbolem swastyki i nazistowskim orłem. O dostępności produktów w jednym z krakowskich sklepów poinformowała "Gazetę Krakowską" jedna z mieszkanek. Kobieta nosiła turystyczną saszetkę przez kilka tygodni, zanim dostrzegła, że są na niej zakazane symbole.
Zobacz wideo

Jak opisała "Gazeta Krakowska", jedna z mieszkanek Krakowa kupiła w sklepie Auchan przy ulicy Bora-Komorowskiego turystyczną saszetkę na ramię lub biodro, tzw. "nerkę". Dopiero po kilku tygodniach zorientowała się, że na spodzie saszetki - wśród napisów na materiale moro - nadrukowane są swastyka i nazistowski orzeł, symbol Wehrmachtu.

- Jestem w szoku. Przez kilka tygodni chodziłam z torebką, na której są nazistowskie symbole. W życiu bym nie pomyślałam, że w sieci marketów może być sprzedawane coś takiego - skarżyła się klienta sklepu w rozmowie z "GK".

Kraków. Auchan wycofuje ze sklepu saszetki ze swastyką i orłem

Sprawę skomentowała rzeczniczka Auchan, Dorota Patejko. Jak stwierdziła, saszetki z nazistowskimi symbolami nie były produktem własnym sklepu - dostarczał je polski dostawca, a pracownikom sieci nie udało się wychwycić, że na niektórych z nich znajdują się nazistowskie symbole.

- Jak się okazało, to polski dostawca. Na średnio co dziesiątej saszetce umieścił ten symbol - wyjaśniła w rozmowie z "Gazetą Krakowską".-  Absolutnie nie było naszą intencją wprowadzanie tego typu produktów do sprzedaży - dodała Patejko. 

Obecnie sklep Auchan wycofuje saszetki ze swastykami ze sprzedaży. Klienci, którzy kupili produkty, mają możliwość ich zwrotu. 

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.Więcej o: