Pruszcz Gdański. Prokuratura bada, czy żołnierz wykorzystał seksualnie kolegę z jednostki

Gdyńska prokuratura sprawdzi, czy żołnierz z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim wykorzystał seksualnie kolegę z jednostki. Do innej czynności seksualnej miało dojść z użyciem butelki.
Zobacz wideo

Prokuratura Rejonowa w Gdyni wszczęła śledztwo ws. skandalu w wojsku, do którego miało dojść z udziałem żołnierzy z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Jeden z wojskowych z tej jednostki miał dopuścić się wobec starszego kolegi innej czynności seksualnej butelką po alkoholu - informuje Radio Gdańsk.

Pruszcz Gdański: żołnierz wykorzystał kolegę z jednostki? Prokuratura bada sprawę

Do wydarzenia miało dojść cztery lata temu, gdy grupa żołnierzy z jednostki z Pruszcza Gdańskiego była na szkoleniu i nocowała w hotelu niedaleko Drawska Pomorskiego. Wieczorem w jednym z pokoi żołnierze pili alkohol. Właśnie wtedy jeden z wojskowych miał dokonać innej czynności seksualnej wobec kolegi z jednostki. Następnie pokrzywdzony 55-latek miał otrzymywać od młodszego żołnierza obsceniczne SMS-y.

55-latek został przesłuchany przed sądem w obecności psychologa. 49. Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim potwierdza, że otrzymała meldunek o naruszeniu dyscypliny i postanowiła zgłosić sprawę do prokuratury.

Dziennikarze Radia Gdańsk nieoficjalnie podają, że pokrzywdzony i rzekomy sprawca to doświadczeni żołnierze, którzy kilka razy byli na misjach pokojowych.

Więcej o: