Atak na prezydenta Siedlec. Stan zdrowia Wojciecha Kudelskiego poprawia się. "Zdecyduje najbliższa doba"

Stan zdrowia zaatakowanego w poniedziałek rano byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego się poprawia. Lekarz z siedleckiego szpitala mówi, że najważniejsza jest pierwsza dobra po operacji, ale rokowania są optymistyczne.
Zobacz wideo

Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec, został zaatakowany w poniedziałek około godziny 7 rano w okolicy swojego domu. Nieznany mężczyzna ugodził go nożem. Jeszcze tego samego dnia policja podjęła działania i szybko udało się zatrzymać domniemanego sprawcę ataku.

Stan zdrowia prezydenta Siedlec się poprawia

Wojciech Kudelski trafił do szpitala w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu. Od razu przeszedł poważną operację, która się udała - pacjent przeżył, a lekarze informowali, że wybudził się, oddycha, a jego serce pracuje. Po godzinie 15 ze Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, gdzie przebywa były prezydent miasta, nadeszły kolejne wieści o stanie zdrowia Kudelskiego.  

Stan pacjenta poprawia się i czuje się on coraz lepiej. Ten stan zagrożenia życia, z którym mieliśmy do czynienia zaraz po przyjęciu do szpitala, w tym momencie ulega stabilizacji. To dobre informacje

- powiedział lekarz Mariusz Mioduski z siedleckiego szpitala. 

Dodał, że u byłego prezydenta Siedlec pojawił się objaw wstrząsu krwotocznego, który obecnie ustępuje. Wojciech Kudelski nadal przebywa w szpitalu i jest na sali pooperacyjnej. W sprawie jego stanu zdrowia więcej będzie wiadomo po upływie pierwszej doby pooperacyjnej. Podczas jej trwania lekarze i personel muszą zachować szczególną czujność. Lekarz podkreślił też, że pacjent "nadal wymaga obserwacji, monitorowania, intensywnego leczenia".

Wiemy również, że prezydent Wojciech Kudelski jest już przytomny i można się z nim porozumiewać. Mioduski przekazał, że rozmawiał z nim osobiście i były prezydent Siedlec powiedział mu, że czuje się lepiej. - Żadnych innych informacji nie próbował przekazywać - dodał. Doktor podkreślił, że pacjent cały czas jest pod wpływem silnych środków przeciwbólowych, które podaje się po tak rozległych operacjach.

Lekarz nie chciał na razie rozmawiać o charakterze ran, które poniósł Kudelski. - O tym będzie informowała dopiero prokuratura - powiedział. Dodał również, że na razie przesłuchanie prezydenta Kudelskiego nie jest możliwe, ale jeśli jego stan będzie się cały czas poprawiać, to być może lekarze podejmą decyzję o tym, że we wtorek przesłuchanie takie będzie mogło się odbyć. 

Zobacz wideo

Atak na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego

Do ataku na byłego prezydenta Siedlec doszło dziś około 7.00 rano. Z nieoficjalnych informacji wynika, że napastnik zaatakował Kudelskiego w przejściu między budynkami, tuż obok domu, bez wcześniejszej rozmowy. Atak nie był wynikiem incydentu, ani ulicznej kłótni. Jak podaje RMF FM, napastnik miał czekać na Kudelskiego, a po zadaniu ciosu w brzuch, uciekł samochodem z miejsca zdarzenia. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział TVP Info, że Wojciech Kudelski po ugodzeniu ostrym narzędziem zdołał jeszcze wejść na schody swojego domu. Następnie jego żona wezwała pogotowie ratunkowe. 

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 roku został wybrany na radnego sejmiku województwa mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.