Zatrzymano domniemanego sprawcę ataku na byłego prezydenta Siedlec. Namierzono go w miejscu pracy

Domniemany sprawca ataku na byłego prezydenta Siedlec został zatrzymany. 38-letni mężczyzna był ostatnią osobą, która używała samochodu uchwyconego na monitoringu. Policja znalazła go w jego miejscu pracy.
Zobacz wideo

"Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem wieloletniego prezydenta Siedlec, a dziś radnego PiS sejmiku województwa mazowieckiego Wojciecha Kudelskiego" - poinformował Joachim Brudziński. 

Domniemanym sprawcą jest 38-letni mężczyzna, ostatni użytkownik pojazdu, który został uchwycony przez monitoring na miejscu zdarzenia i który - jak podała prokuratura - "najprawdopodobniej ma związek ze zdarzeniem". Jest to mieszkaniec powiatu siedleckiego, został zatrzymany w Siedlcach, w miejscu pracy.

Nie został jeszcze przesłuchany, nie postawiono mu zarzutów i nie wykonano czynności procesowych z jego udziałem, dlatego prokuratura uważa rozważanie na temat motywów jego działania za przedwczesne. Został zabezpieczony samochód i zostanie on poddany oględzinom. W sprawie wszczęto śledztwo o usiłowanie zabójstwa.

Atak na Wojciecha Kudelskiego

Do ataku na byłego prezydenta Siedlec doszło dziś około 7.00 rano. Z nieoficjalnych informacji wynika, że napastnik zaatakował Kudelskiego w przejściu między budynkami, tuż obok domu, bez wcześniejszej rozmowy. Atak nie był wynikiem incydentu, ani ulicznej kłótni. Jak podaje RMF FM, napastnik miał czekać na Kudelskiego, a po zadaniu ciosu w brzuch, uciekł samochodem z miejsca zdarzenia. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział TVP Info, że Wojciech Kudelski po ugodzeniu ostrym narzędziem zdołał jeszcze wejść na schody swojego domu. Następnie jego żona wezwała pogotowie ratunkowe. 

Stan zdrowia Wojciecha Kudelskiego

Życiu Wojciecha Kudelskiego nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik. Rano jego poprzednika zaatakowano nożem przed domem w centrum miasta, jest już operacji, jego stan stabilizuje się.

Obecny włodarz miasta w komunikacie na oficjalnej stronie Siedlec powołał się na informację ze szpitala, w którym Wojciech Kudelski był operowany. "Z informacji uzyskanych ze Szpitala mogę Państwu przekazać, że sytuacja została opanowana, Prezydentowi udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej i Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - napisał Andrzej Sitnik. Zaznaczył, że stan byłego prezydenta był "poważny i wymagał ingerencji chirurgicznej".

Cios został zadany w okolicę jamy brzusznej, pod klatką piersiową. Lekarz zaznaczył, że operacja miała na celu uratowanie życia i przebiegła pomyślnie: pacjent wybudził się, oddycha, jego serce pracuje. Jest jednak za wcześnie, aby mówić o rokowaniach. Jak dodał, Wojciech Kudelski był w chwili przybycia do szpitala przytomny. 

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 roku został wybrany na radnego sejmiku województwa mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: