Księża i ministranci palili książki przed kościołem. Na stosie m.in. "Harry Potter" i "Zmierzch"

Na Facebooku koszalińskiej Fundacji SMS z Nieba pojawiły się zdjęcia z... palenia książek. Opatrzono je komentarzem "Jesteśmy posłuszni Słowu" i cytatami z Biblii i Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Zobacz wideo

Koszalińska Fundacja SMS z Nieba opublikowała w niedzielę na Facebooku zdjęcia, na których widać, jak księża w towarzystwie szafarzy, ministrantów oraz wiernych palą książki. Wśród nich widać m.in. takie tytułu jak "Harry Potter i komnata tajemnic" oraz "Quidditch przez wieki" autorstwa J.K. Rowling, "Zmierzch" Stephenie Meyer czy jedną z książek hinduskiego guru Osho. 

Jednak nie tylko książki trafiły na stos. Znalazły się tam też m.in. figurka słonia, drewniana afrykańska maska czy różowa parasolka z Hello Kity. 

Akcja spotkała się z krytyką użytkowników mediów społecznościowych. Wielu widzi w niej podobieństwo do palenia książek, które odbyło się w 1933 roku w Niemczech.

"Jesteśmy posłuszni Słowu"

Tymczasem Fundacja SMS z Nieba tłumaczy palenie książek i różnego rodzaju symboli posłuszeństwem Słowu. Na poparcie podaje też cytaty z Biblii oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego. 

"Duża liczba uprawiających magię przynosiła swe księgi i palił je wobec wszystkich" - fundacja cytuje fragmenty Dziejów Apostolskich.

"Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu" - czytamy również w podpisie zdjęć na Facebooku.

Wpis oznaczono hasztagami m.in. #misjeświęte i #hajcujemy.

W zarządzie fundacji jest ksiądz od mobilnego konfesjonału

Fundacja SMS z Nieba istnieje od 2012 roku. Jak czytamy na jej stronie jej misją jest m.in. rozpowszechnianie Słowa Bożego i myśli Świętych Kościoła Katolickiego, a robi to np. poprzez wysyłanie ich fragmentów poprzez nowoczesne środki przekazu multimedialnego. 

W zarządzie Fundacji zasiada m.in. ks. Rafał Jarosiewicz znany ze stworzenia pierwszego mobilnego konfesjonału w Polsce. 

Więcej o: