NSZZ bez "Solidarności" - taki pomysł ma Wałęsa. Do czasu aż związek opuszczą "szkodniki"

Lech Wałęsa zaapelował o zbieranie podpisów, by zastrzec czasowo nazwę "Solidarność". Były prezydent uważa, że dopóki w NSZZ "Solidarność" jest m.in. Piotr Duda, to związek nie powinien korzystać z tego członu nazwy.
Zobacz wideo

Były prezydent Lech Wałęsa, jeden ze współzałożycieli "Solidarności", wielokrotnie już krytykował obecnych decydentów NSZZ "Solidarność", teraz jednak zapewne rozsierdziły go konkretne wydarzenia.

Chodzi o sprawę z Gdańska, gdzie za zgodą wojewody pomorskiego "Solidarność" będzie organizować cykliczne zgromadzenia przy Pomniku Poległych Stoczniowców. Sęk w tym, że tam miały odbyć się 4 czerwca obrady "Okrągłego Stołu" samorządowców z okazji 30. rocznicy wydarzeń z 1989 roku - jednak decyzja wojewody całkowicie blokuje to przedsięwzięcie. Wobec tego protestowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Wałęsa, ponieważ krytycznie o takich działaniach wypowiadało się sporo osób, zwrócił się więc na Twitterze do "budowniczych Solidarności" z takim apelem:

O zorganizowanie zebrania podpisów w celu wymuszenia zawieszenia używania nazwy "Solidarności" przez kierownictwo związku do momentu pozbycia się takich szkodników, jak m.in. Guzikiewicz, Duda. Nie można pozwalać na niszczenie naszej spuścizny

Były prezydent wymienił szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudę i Karola Guzikiewicza, obecnego radnego PiS w Gdańsku, a także wiceszefa stoczniowej "Solidarności". To właśnie Guzikiewicz złożył do wojewody pomorskiego wniosek o zgodę na cykliczne zgromadzenia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (201)
Lech Wałęsa chce czasowego zakazu na stosowanie nazwy "Solidarność" przez NSZZ
Zaloguj się
 • erte2

  Oceniono 68 razy 46

  To coś, co uzurpuje sobie prawo do nazwy "Solidarność", i któremu przewodzi cham i prostak który stał tam gdzie stało ZOMO powinno jak najszybciej przestać się posługiwać ta nazwą.
  Byłem członkiem "S" od momentu jej powstania i przez całe lata '80. , choć to niekiedy bywało ryzykowne.
  Dziś w stronę śniadka, dudy, guzikiewicza czy jurka (mieczysława, tak szczeciński guzikiewicz) nawet nie chciałabym splunąć.

 • damtek

  Oceniono 68 razy 44

  Popieram apel p.Walesy.
  Dosyc niszczenia jednego z najpiekniejszych polskich symboli.

 • stach3

  Oceniono 38 razy 22

  Już dawno się mówi w kraju i za granicą, że obecna "S" to zupełnie coś innego niż ta "stara", może już czas zrobić z tym porządek. Dość podszywania się pod historyczny ruch i próby spijania resztek ... Nie zasługuję na to ani Duda z Guzikiem ani ich lachociągi czyli leśne dziadki z PIS ...

 • Ewa Drypka

  Oceniono 36 razy 18

  Brawo Panie Prezydencie Wałęsa, piotr duda jest nikim, zerem z przerośniętym ego. Nikomu jest niepotrzebny, pasożytuje na naiwniakach... Sprzyja podłej zmianie.

 • robertczajka

  Oceniono 32 razy 18

  Obecna Solidarność nie ma nic wspólnego z oryginalną prawdziwą solidarnością z lat 80 którego przywódcą był Lech Wałęsa to jest Hańba i plama na honorze dla wszystkich bohaterów lat 80 Jak można podszywać się pod ten święty dla Polaków związek zawodowy jednocześnie łamiąc prawie wszystkie jego największe świętości zapisane w 21 porozumienia sierpniowe Lechu jeszcze dasz radę pogonić tą post sowiecką hołotę z naszego ukochanego kraju nie ma Wolności bez Solidarności nie ma Wolności bez Solidarności nie ma rzetelności bez Lecha Wałęsy i basta

 • e-misio

  Oceniono 37 razy 15

  ma racje Lechu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX