Pogoda na dziś - środa 3 kwietnia. W całej Polsce deszcz i ochłodzenie, na wschodzie możliwe opady śniegu

Pogoda na dziś - środa 3 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają na środę pogorszenie pogody. W całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. W porównaniu do poprzedniego dnia temperatury będą niższe od 2 do nawet 7 stopni.
Zobacz wideo

Pierwsze dni kwietnia minęły pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Wiosenną pogodę przerwie chłodniejszy front, który przyniesie także opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą temperaturę od 6 stopni na wschodzie do maksymalnie 10 stopni na południu kraju.

Temperatura. W środę synoptycy zapowiadają spadek temperatury

Najniższa temperatura prognozowana jest dla Gdańska, Bydgoszczy, Torunia i Łodzi, gdzie będzie maksymalnie 7 stopni w ciągu dnia. O jeden stopień cieplej będzie w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, opolskim i podlaskim. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla południowo-wschodniej Polski: w Lublinie, Krakowie, Rzeszowie i Przemyślu będzie tego dnia około 10 stopni. W pozostałych regionach meteorolodzy zapowiadają około 9 stopni.

Pogoda na dziś - 3 kwietniaPogoda na dziś - 3 kwietnia gazeta.pl

Opady. W środę odpoczniemy od słońca - w całym kraju zachmurzenie i przelotny deszcz

Środa, w porównaniu do wtorku i poniedziałku, przyniesie opady deszczu w całym kraju. W większości regionów zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia możliwe jedynie w województwach lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. W Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Suwałkach i Białymstoku możliwe są także niewielkie opady śniegu. Synoptycy przewidują wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy prognozowane są tylko dla Warmii i Podlasia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: