Niedziele handlowe 2019. Czy 31 marca sklepy będą czynne?

Czy zbliżająca się niedziela to niedziela handlowa? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Podpowiadamy, co wynika z jej treści.
Zobacz wideo

Obowiązujące przepisy mówią, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, a niedzielami, w czasie których możemy zrobić zakupy są ostatnie niedziele poszczególnych miesięcy. Czy to oznacza, że 31 marca sklepy będą czynne? Oczywiście. Jutrzejszy dzień to ostatnia niedziela marca, a więc otwarte mogą być wszystkie sklepy, w tym supermarkety i punkty w galeriach handlowych.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy kolejna niedziela, w czasie której sklepy będą czynne?

Kolejna niedziela handlowa wypadnie już za dwa tygodnie, bo 14 kwietnia. Dlaczego tak szybko? Kwiecień jest wyjątkowy pod względem liczby niedziel  handlowych, ponieważ w tym miesiącu obchodzimy Wielkanoc. Oznacza to, że w kwietniu wypadną dwie niedziele handlowe - 14 i 28 kwietnia. Od maja wszystko wróci do normy i aż do grudnia niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w miesiącu. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Niedziele handlowe 2019. Czy 31 marca sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 4

  kolejny dzien swistaka obchodzimy hucznie ----tym razem w galeriach .

 • kanonia1939

  Oceniono 5 razy 3

  Mam dość tej ruletki i zastanawiania się czy wolna czy nie. Niech się pisuary zdecydują!

 • jakuz3

  Oceniono 1 raz 1

  To ten kto handluje w niedzielę jest, czy nie jest przestępcą?

 • remislanc

  Oceniono 9 razy 1

  Taaaaaaaak!!!!!!!!! Można iść rano do galerii i posiedzieć tam do 22-giej. W sumie tylko raz w miesiącu takie niedzielne atrakcje.

 • fajla11

  Oceniono 2 razy 0

  jestem za zamknięciem wszystkiego ---razem z Klerem - Soboty i Niedziele - i Dotować tego Niemca z MORUNIA -po wsze czasy ----

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX