Prognoza pogody na tydzień [1-7 kwietnia]. Ciepły i słoneczny początek kwietnia. Od środy przelotne opady deszczu

Prognoza pogody na tydzień 1-7 kwietnia. Według prognoz pierwsze dni kwietnia będą bardzo słoneczne. Przelotne opady zaczną pojawiać się w środę. Piękny dzień zapowiadany jest także w piątek, jednak meteorolodzy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru - do nawet 70 km/h.
Zobacz wideo

Pierwsze dwa dni kwietnia przywitają nas piękną pogodą - będzie ciepło i wyjątkowo słonecznie. Przelotny deszcz zapowiadany jest jednak w środę, czwartek i sobotę.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Pierwsze dni kwietnia z dużą dawką słońca

Poniedziałek i wtorek będą bardzo słoneczne. Niewielkie zachmurzenia na południu kraju nie wpłyną na pojawienie się opadów, których synoptycy nie prognozują na te dni. W poniedziałek wiatr słaby, jedynie na południu może być bardziej umiarkowany. Silniejsze porywy wiatru pojawią się jednak we wtorek, zwłaszcza na północy i na zachodzie kraju. W sobotę temperatura osiągnie wartości od 6 stopni na północnym-wschodzie, do maksymalnie 11 stopni we Wrocławiu. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura może spaść poniżej 0 stopni na wschodzie Polski. Wtorek, mimo chłodnego poranku, będzie bardzo ciepły. 8 stopni pokażą termometry w Suwałkach. We Wrocławiu, Opolu i Zielonej Górze aż 16 stopni.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. Dwa dni deszczu i znowu słońce

W środę meteorolodzy zapowiadają załamanie pogody - w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim i lubelskim prognozowane są opady deszczu. Będzie też chłodniej: od 6 stopni w Suwałkach do maksymalnie 12 stopni w Krakowie i Rzeszowie. Kolejnego dnia deszcz prognozowany jest dla Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Olsztyna. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 11 stopni w Gdańsku do 15 stopni w Łodzi. W piątek powrót słonecznej pogody w całym kraju, niewielkie zachmurzenie tylko w południowych regionach. Meteorolodzy nie zapowiadają jednak żadnych opadów. Będzie też cieplej, od 12 stopni na północy do 17 stopni w województwie świętokrzyskim. Piątek zapowiada się wietrznie w całym kraju - na północy i zachodzie wiatr może wiać z prędkością do nawet 70 km/h.

Pogoda na weekend. Deszcz i zachmurzenie w południowo-zachodniej Polsce

Weekend zapowiada się z większym zachmurzeniem dla południowo-zachodnich regionów. W sobotę deszcz będzie padał w województwach zachodniopomorskim i dolnośląskim. Na zachodzie prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Na wschodzie i w centrum kraju będzie z kolei bardzo słonecznie. Deszcz w niedzielę zapowiadany jest tylko dla województwa łódzkiego, jednak duże zachmurzenie pojawi się nie tylko w zachodniej, ale też centralnej i południowej Polsce. Rozpogodzenia tylko na Pomorzu i wschodnich krańcach kraju. W sobotę termometry pokażą od 12 stopni w Gdańsku do 19 stopni w Łodzi. Z kolei w niedzielę temperatura wahać się będzie od 11 do 14 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: