Ratownicy z Olsztyna dostali zgłoszenie o zagrożeniu życia. Na miejscu zastali... nogi manekina

Ratownicy medyczni otrzymali pilne zgłoszenie - kod K-1, czyli bezpośrednie zagrożenie życia. Szybko ruszyli w drogę, na miejscu zastali przerażający widok. Z krzaków wystawały same nogi. Emocje udało się jednak ostudzić, gdy okazało się, że nogi należą do manekina.
Zobacz wideo

Na profilu "To nie moja karetka" na Facebooku opublikowano zdjęcie, które wysłali ratownicy medyczni z Olsztyna. Pierwsze z nich wygląda przerażająco, kolejne już mniej. Okazało się, że osoba, która poinformowała, że ktoś potrzebuje pilnej pomocy, bardzo się pomyliła. 

Olsztyn. Jechali ratować życie, znaleźli nogi manekina

Kiedy jedziesz w K-1 do "chyba nie żyje", a na miejscu w krzakach leżą porwane jeans'y

- napisali ratownicy z Olsztyna.

Jak podaje Polsatnews.pl, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Jurołajć potwierdza, że do takiego zdarzenia doszło. Zgłoszenie pochodziło z numeru 112, więc ratownicy musieli na nie zareagować. Oznacza to również, że mieli szczątkowe informacje o tym, co zastaną na miejscu.

Pomimo że sprawa wydaje się być śmieszna, rzecznik Jurołajć mówi, że nikomu nie powinno być do śmiechu. - Osoba, która zgłaszała ten przypadek wykazała się bardzo wysoko posuniętą niefrasobliwością - ocenia. Dodaje, że nie wie, czy ktoś chciał zrobić taki okrutny żart, czy zrobił to nieświadomie, ale jedno jest pewne - gdyby ktoś faktycznie potrzebowałby pomocy ratowników w innym miejscu, sprawa mogła mieć poważne konsekwencje. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (8)
Ratownicy z Olsztyna dostali zgłoszenie o zagrożeniu życia. Na miejscu zastali... nogi manekina
Zaloguj się
 • pritchard

  Oceniono 12 razy 10

  Szukałbym gościa w zielonej syrence w kwiatki. Chyba zgubił swój niezbędny gadżet.

 • jacutin

  Oceniono 5 razy 5

  Pan Jurolajc jest idiotą. Powinni pietnowac debila, ktory zrobil taki zart a nie osobe, ktora to zglosila. Ja widzac taki obrazek napewno nie grzebalbym w krzakach zeby stwierdzic czy to trup. Inaczej moglbym skonczyc jak Komenda, z zarzutami o zabojstwo bo niedorobiony prokurator znalazlby tam moje slady. Puknij sie w leb panie rzecznik.

 • nemo123

  Oceniono 10 razy 4

  rozumiem dlaczego rzecznik twierdzi, żeby nie wzywać niepotrzebnie pogotowia;
  nie rozumiem jednak dlaczego ratowicy zabawiają się z odnalezionym manekinem podczas pracy,
  a potem zajmują się noszeniem znalezionych nóg po terenie, zamiast bezwłocznie wracać na pogotowie i czekać na kolejne wezwanie

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 5 razy -3

  A czy dowieźli "pacjenta" na SOR. Pewnie daliby mu zieloną karteczkę - niech poczeka. I słusznie by zrobili.

 • peowca888

  Oceniono 21 razy -15

  polscy ratownicy to w wiekszosci tlumoki niestety, co im za roznica czy do czlowieka czy do manekina jada, moze tyle ze w drugim przypadku zaoszczedza na pavulonie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX