Po tygodniu zawieszony, po dwóch - złożył rezygnację. Piotr Pałka kończy przygodę z zarządem TVP

Piotr Pałka złożył dzisiaj rezygnację z funkcji członka zarządu TVP. Informując o swojej decyzji zapewnił, że swojemu następcy będzie kibicował.
Zobacz wideo

Czwartkowa decyzja Piotra Pałki w zasadzie kończy krótką sagę z nim w roli głównej w TVP. Zaledwie 14 marca jego i Marzenę Paczuską, byłą szefową "Wiadomości", powołano do zarządu Telewizji Polskiej, by po zaledwie tygodniu, 21 marca, zawiesić go.

Jak opisywał wówczas dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, za zawieszeniem lobbować miał prezes TVP Jacek Kurski, ponieważ Pałka kilka miesięcy temu wytoczył proces telewizji - pracował wcześniej w TVP jako zastępca dyrektora TVP1, jednak został zwolniony.

Pałka stracił pracę za to, że do festiwalu w Opolu dopuszczona była piosenka "Siła kobiet" zespołu Girls on Fire, a jak alarmowała wtedy posłanka PiS Anna Sobecka, to był nieoficjalny hymn "czarnych marszów".

Piotr Pałka składa rezygnację

Tydzień po zawieszeniu Pałka obwieścił na Twitterze:

Złożył właśnie rezygnację z funkcji członka zarządu TVP S. A. Telewizja potrzebuje zmian i ciężkiej pracy, dlatego jestem przekonany, że Rada Mediów Narodowych powoła w moje miejsce osobę, która wniesie do TVP dużo dobrej energii. Będę jej kibicował

Według informacji Onetu, rezygnacja Piotra Pałki jeszcze nie wpłynęła, a zarząd Telewizji Polskiej pracuje w dwuosobowym składzie, czyli decyzje podejmują Marzena Paczuska i Jacek Kurski.

Zobacz wideo