Pogoda na weekend 30-31 marca. Ostatnie dni marca będą ciepłe - w niedzielę przelotny deszcz

Prognoza pogody na weekend 30-31 marca. Synoptycy zapowiadają ciepłą końcówkę marca. Słońcem będziemy cieszyć się przez całą sobotę, jednak w niedzielę prognozowane są już przelotne opady deszczu.
Zobacz wideo

Sobota w całym kraju będzie wyjątkowo ciepła i słoneczna. Niestety w niedzielę z północy przemieszczać się będzie nieduży deszczowy front, który w niemal wszystkich regionach wywoła przelotne opady deszczu.

Pogoda na sobotę 30 marca. Meteorolodzy zapowiadają ciepłą i słoneczną sobotę

Temperatura w sobotę będzie całkiem wysoka: najwyższa wartość odnotowana zostanie w Zielonej Górze, gdzie będzie nawet 18 stopni. We Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie będzie niewiele chłodniej, bo około 17 stopni. Na wschodzie temperatura osiągnie wartości od 14 do 15 stopni. W centralnej Polsce zapowiadanych jest z kolei 16 stopni.

Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie słabe i umiarkowane w całym kraju. Możemy więc liczyć na dużo większe rozpogodzenia, niż w mijających dniach. Ponadto synoptycy nie przewidują żadnych opadów na ten dzień. Wiatr na ogół słaby, pod wieczór silniejsze porywy wiatru prognozowane są dla województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego.  

Pogoda na niedzielę 31 marca. Więcej chmur i niewielki deszcz na zachodzie Polski

W niedzielę, mimo niewielkich opadów deszczu, powinno być nadal ciepło. Najwyższa temperatura, 17 stopni, prognozowana jest dla Krakowa i Przemyśla. Najchłodniej będzie w Gdańsku i Koszalinie oraz w Szczecinie, gdzie termometry pokażą kolejno 7 i 9 stopni. W pozostałych regionach maksymalna temperatura w ciągu dnia przekroczy 10 stopni. W centrum i na wschodzie od 13 do 15 stopni. Na zachodzie z kolei termometry pokażą od 12 do 16 stopni.

W niedzielę niebo będzie miejscami zachmurzone w stopniu dużym i wiązać się to będzie także z niezbyt dużymi opadami deszczu w tych regionach. Przez większą część dnia powinno być jednak słonecznie. Przelotny deszcz zapowiadany jest dla całego kraju z wyjątkiem województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. W niedzielę prognozowane są jednak silniejsze porywy wiatru dla północnej i wschodniej części kraju. W pozostałych regionach wiatr umiarkowany lub słaby.

Więcej o: