Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebował pomocy. Zbiórka przerosła jego oczekiwania

Ciężko chory wolontariusz WOŚP Łukasz Berezak walczy o powrót do zdrowia. Leki i rehabilitacja są kosztowne, dlatego jego rodzina poprosiła o pomoc. Dzięki zbiórce pieniądze potrzebne na leczenie zebrano w zaledwie kilka dni.
Zobacz wideo

16-letni Łukasz Berezak to jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od ośmiu lat zbiera pieniądze na WOŚP, mimo że sam potrzebuje pomocy. O ciężko chorym wolontariuszu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zrobiło się głośno, gdy jako 10-latek powiedział dziennikarce: "Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja". 

Pomyślna zbiórka pieniędzy na Łukasza Berezaka. Zebrano ponad 200 tys zł

Stan Łukasza Berezaka jest bardzo poważny. Chłopak zmaga się z kilkoma nieuleczalnymi chorobami, takimi jak choroba Leśniowskiego-Crohna, zespół Cushinga, kamica nerkowa, nadciśnienie tętnicze i osteoporoza. Roczne koszty leczenia i rehabilitacji Łukasza Berezaka to ok. 72 tysiące złotych, a z roku na rok kwota ta jest coraz wyższa, co nie idzie w parze ze wzrostem zarobków jego rodziny - czytamy na stronie zbiórki

Mimo że znany wolontariusz WOŚP nie wierzył w to, że jest dla niego jakaś nadzieja, okazało się, że dzięki przesiewowym badaniom genetycznym można ustalić przyczynę choroby nastolatka, co pomoże w skuteczniejszym jego leczeniu. Niestety, badania takie są bardzo kosztowne, dlatego rodzina Łukasza postanowiła poprosić o pomoc i uruchomić internetową zbiórkę pieniędzy.

Efekt był zdumiewający. Całą potrzebną kwotę udało się zebrać w ciągu zaledwie kilku dni dzięki wpłatom ok. czterech tysięcy osób. Choć rodzina Łukasza chciała zebrać 120 000 zł, udało się znacznie przekroczyć tę kwotę. Łącznie zebrano ponad 230 000 zł. Zbiórka pieniędzy na leczenie i badania Łukasza Berezaka cały czas trwa. Choremu wolontariuszowi WOŚP można pomóc, wchodząc na stronę zrzutka.pl

Więcej o:
Komentarze (99)
Słynny wolontariusz WOŚP potrzebował pomocy. Zbiórka przerosła jego oczekiwania
Zaloguj się
 • wer68

  Oceniono 58 razy 54

  Dużo osób pisze dlaczego Owsiak nie dał mu kasy. To proste Pieniądze WOŚP nie są pieniędzmi Owsiaka. Podejrzewam, że statut Fundacji WOŚP nie przewiduje pomocy indywidualnej. Jedyne Co mógł zrobić Jurek to wesprzeć go swoją osobą w mediach. I tak zrobił. Gdyby Jurek mógł dowolnie dysponować zebranymi pieniędzmi WOŚP to wtedy by była fala hejtu - temu dał a temu nie, a kolejka pod fundacją miała by kilometry potrzebujących. Smutne dla mnie jest to, że człowiek chory, któremu należy się 100% wparcie opieki Państwa, NFZ-u i innych powołanych do tego organów na które co miesiąc płacę niemałe pieniądze, musi prosić o pomoc zwykłych ludzi.

 • kemor234

  Oceniono 41 razy 39

  Wspaniały i szczery chłopiec.
  Myślę, że panu Dudzie zamiast wystąpień przypominających "kazania kościelne", więcej poparcia przyniosło by przyznanie specjalnej renty temu chłopcu ...
  ALE NIE. BO TEN MAŁY CHŁOPIEC JEST WIELKIM WROGIEM. JEST WOLONTARIUSZEM WOŚP. A KACZYŃSKI NIE LUBI OWSIAKA !!!! CIEKAWE, DLACZEGO NIE LUBI ...

 • zdybka1

  Oceniono 35 razy 29

  Serce sie raduje jak sie slyszy, ze sa ludzie, ktorym nie jest obojetne cierpienie innych.
  Jedraszewski, dziad jeden, powinni go na taczce wywlec.

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 28 razy 24

  Widzę, że jak zwykle kilku żarliwych parafian, pokazuje swoją katolicką miłość.
  A WIELKI RYDZYKOWY CH. WAM W D.
  Szczęść Boże
  Amen

 • facet1

  Oceniono 23 razy 21

  cudowny chłopak i człowiek, wart każdej pomocy. Grając dla WOŚP stał się dla mnie przykładem dobra i nadzieji. Chętnie pomogę ludziom takim jak ON.
  Hejt szubrawców pisopodobnych będzie bardzo pomocny w zbieraniu funduszy na rehabilitację normalnego człowieka.
  catch22

 • puzonik48

  Oceniono 18 razy 16

  Karma wraca ,czego jest to najlepszy przykład :) Mam nadzieję ,że dzięki badaniom uda się powstrzymać rozwój tych chorób :)

 • roro1000000

  Oceniono 17 razy 15

  do zrywów ten naród jest dobry ale do myslenia strategicznego i planowania juz nie...

 • lob2

  Oceniono 16 razy 14

  Jednak Polacy to dobry naród tylko nie mają szczęścia do rządzących.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX