Pogoda na dziś - piątek 29 marca. W większości kraju duże zachmurzenie, jednak nie powinno padać

Pogoda na dziś - piątek 29 marca. Dziś niewielkie opady deszczu prognozowane są tylko na wschodzie kraju. Temperatury wahać się będą od 10 do 14 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na piątek zachmurzenie duże i umiarkowane, jednak przelotnie może padać jedynie na krańcach wschodnich Polski. Rano i wieczorem miejscowo pojawią się mgły, ograniczające widoczność do 200 metrów.

Temperatura. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest dla północy kraju

Najwyższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest dla województwa pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego: tam synoptycy zapowiadają nawet 14 stopni. W Olsztynie, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Wrocławiu i Katowicach będzie 13 stopni. Najchłodniejszy dzień zapowiada się w Zakopanem i Suwałkach, gdzie będzie kolejno 8 i 10 stopni. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 11 do 12 stopni.

Pogoda na dziś - 29 marcaPogoda na dziś - 29 marca gazeta.pl

Opady. Dziś zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju

W piątek meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim. Na krańcach wschodnich kraju możliwe słabe opady deszczu. W pozostałych regionach synoptycy nie przewidują żadnych opadów. W godzinach porannych i w nocy może pojawić się mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów. Wiatr słaby w całej Polsce, jedynie na wybrzeżu i w górach umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: