Pogoda na dziś - czwartek 28 marca. Meteorolodzy zapowiadają opady deszczu na wschodzie i południu Polski

Pogoda na dziś - czwartek 28 marca. Synoptycy zapowiadają niewielkie opady deszczu dla wschodniej i południowej Polski. Temperatura maksymalna osiągnie wartości od 7 do maksymalnie 12 stopni.
Zobacz wideo

Największe szanse na pogodny dzień mają mieszkańcy północnej Polski - meteorolodzy zapowiadają tam większe rozpogodzenia oraz najwyższą temperaturę w ciągu dnia. Przelotne opady deszczu prognozowane są dla mieszkańców dziewięciu województw.

Temperatura. Najcieplejszy dzień na Pomorzu, gdzie termometry pokażą od 11 do 12 stopni

Najwyższa temperatura prognozowana jest dla północy kraju: w Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku i Bydgoszczy będzie około 11-12 stopni. Najniższe wartości w ciągu dnia pokażą termometry w Suwałkach, Przemyślu i Jeleniej Górze, gdzie będzie maksymalnie 7 stopni. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 8 stopni na wschodzie do 10 stopni na południowym zachodzie kraju.

Pogoda na dziś - 28 marcaPogoda na dziś - 28 marca gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają miejscowe opady deszczu na wschodzie kraju

W dzień i w nocy w większości kraju zachmurzenie duże - większe rozpogodzenia w ciągu dnia na Pomorzu, wieczorem na wschodzie Polski. Synoptycy zapowiadają niewielkie opady deszczu w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. W pozostałych regionach nie prognozowane są żadne opady. Nad ranem i wieczorem na Podhalu możliwe są opady deszczu. Wiatr przeważnie słaby, jedynie na wschodnim wybrzeżu pod koniec dnia zapowiadane są silniejsze porywy wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: