Burza i śnieżyca na Mazowszu. W ciągu kilkudziesięciu minut w wypadkach zginęło sześć osób

Burza i śnieżyca nad Mazowszem przyczyniła się do serii wypadków na drogach. Zginęło w nich sześć osób, a co najmniej jedna została ranna. Załamanie pogody objęło także inne województwa na wschodzie Polski.
Zobacz wideo

W części województwa mazowieckiego doszło do załamania pogody. M.in. w Warszawie spadł grad, zagrzmiało, pojawiły się opady śniegu. Wcześniej Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. 

Jak podaje RMF FM, skutki zmiany pogody - w tym ograniczona widoczność i śliskie drogi - przyczyniły się do kilku wypadków na Mazowszu. Doszło do nich w różnych miejscach w przeciągu kilkudziesięciu minut. 

Na krajowej siódemce w okolicach Mławy ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W osobówce wybuchł pożar. Zginęły wszystkie trzy osoby, które były w aucie. Informacyjna Agencja Radiowa podaje, że po gwałtownym hamowaniu z ciężarówki zsunęła się transportowana przez nią koparka. "Siódemka" w rejonie wypadku jest zablokowana, policja zorganizowała objazd przez centrum Mławy. 

W Jeleniach pod Ostrowią Mazowiecką na drodze wojewódzkiej 627 samochód ciężarowy zderzył się z busem - tam zginęły 2 osoby.

Nie żyje też kobieta, która kierowała samochodem osobowym na drodze powiatowej w okolicy Ostrołęki. Jej samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Droga była zablokowana. W Sochaczewie ranna została 14-letnia dziewczynka. Na przejściu dla pieszych potrąciła ją ciężarówka. 

W sumie w tych wypadkach zginęło sześć osób.

Do kolejnego wypadku doszło także na skrzyżowaniu trasy S8 z al. Prymasa Tysiąclecia. Na razie nie ma informacji o szczegółach zdarzenia. 

Zobacz wideo
Więcej o: