Burza nad Warszawą. Silny wiatr ze śniegiem i gradem. RCB wydało ostrzeżenia

Nad Warszawą po południu nagle pojawiła się burza z gradem. RCB wydało ostrzeżenia związane z silnym wiatrem na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Kujawach, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w Małopolsce i województwach świętokrzyskim i łódzkim.

Po godzinie 16. nagle nad Warszawą zagrzmiało, a potem doszło do intensywnych opadów deszczu i gradu, połączonych z silnym wiatrem. Termometry wskazują w Warszawie ok. 4 stopni "na plusie". W nocy temperatura w stolicy może spać do -1 stopnia Celsjusza. 

"Tak się dzieje teraz w Warszawie: grad śnieg burza grzmoty", "Teraz nad Stolicą burza z piorunami, śnieg, grad!" - pisali na Twitterze mieszkańcy stolicy.

Wszystko wskazuje na to, że było to chwilowe, aczkolwiek intensywne załamanie pogody. Jak wynika z prognoz portalu Ventusky.com, sytuacja do wieczora powinna się uspokoić.

We wtorek mogą wystąpić jeszcze opady na wschodzie i południowym wschodzie kraju, lecz o mniejszej intensywności.

Opady, wtorek godz. 22Opady, wtorek godz. 22 Ventusky.com

Burza. Śnieg i grad w Warszawie

Około godz. 14 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że we wtorek po południu i wieczorem silny wiatr może wystąpić na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Kujawach, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w Małopolsce i województwach świętokrzyskim i łódzkim.

Więcej o:
Komentarze (23)
Burza nad Warszawą. Silny wiatr ze śniegiem i gradem. RCB wydało ostrzeżenia
Zaloguj się
 • devojce

  Oceniono 19 razy 11

  Nie grad tylko krupa śnieżna. Grad wygląda inaczej.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 6 razy 6

  RCB znowu spamuje
  probujac uzasadnic potrzebe wlasnego istnienia...

 • michals-3

  Oceniono 8 razy 6

  Popołudniu? Ale ćwoków zatrudniacie.

 • spam_box

  Oceniono 13 razy 5

  Tak się kończy, gdy się nie zamadla pogody i gromnic nie pali. Gdy na tacy ubogo, piorunami św. kremówek daje srogo.

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 3

  jak tu życ?

 • stara_ale_jara

  Oceniono 7 razy 3

  niech piekło pochłonie te cholerne media. Tylko straszą NORMALNYMI zjawiskami pogodowymi. Jak dziś padało jechałam wolno autem i się zachwycałam manną z nieba, wiosenną burzą. Przez to kretynskie straszenie ludzie u mnie na wsi wiekowe lipy ścieli, a były tak piękne, pachnące, dostojne i jak 40 lat żyję, nie złamała się ani jedna gałąź podczas wichur. No ale drzewa plus zła pogoda, to śmierć prawie pewna. I tak pieprzą za przeproszeniem! a gawiedź jak w hipnozie słucha tych bzdur. Nie chce tych alarmów z RCB. Proszę mi nie wysyłać. Wsadźcie sobie to straszenie w d...

 • reksio_1967

  Oceniono 7 razy 3

  I jak żyć? marzec a tu śnieg, norlmalnie nienormalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX