CB同 rozbi這 dwa gangi kierowane przez "Apacza". By造 zwi您ane ze 鈔odowiskiem pseudokibic闚

Centralne Biuro 奸edcze Policji zatrzyma這 陰cznie dziesi耩 os鏏, zwi您anych z dwoma gangami zajmuj帷ymi si przemytem i handlem narkotykami oraz kradzie瘸mi TIR-闚. W鈔鏚 zatrzymanych jest 46-letni Adam S. pseudonim "Apacz", kt鏎emu zarzuca si kierowanie grupami wywodz帷ymi si ze 鈔odowisk kibic闚 Ruchu Chorz闚 i Wis造 Krak闚.
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali pięć osób powiązanych z gangiem "Apacza". Ujęto m.in. Piotra M. pseudonim "Buła", Tomasza K. ps. "Placek", Klaudiusza D., Dariusza K. oraz Krzysztofa Ż. Ostatni z wymienionych prowadził duży punkt złomu, jednak w rzeczywistości zajmował się sprzedażą naczep skradzionych ciężarówek. Jak podano w komunikacie CBŚP zatrzymani dokonali co najmniej dwudziestu kradzieży naczep i zestawów ciągników, których wartość oszacowano na 2 miliony złotych.

Funkcjonariusze CBŚP rozbili dwa gangi zajmujące się przemytem i handlem narkotykami

Następna grupa zatrzymanych zajmowała się przemytem narkotyków z Holandii. Następnie towar, w większości marihuana, trafiała do handlarzy na terenie województwa śląskiego. Według funkcjonariuszy grupa w latach 2015-2016 miała przemycić z Holandii do Polski około 30 kilogramów narkotyków, którą wartość szacuje się na 600 tysięcy złotych. Obecnie wszyscy zatrzymani przebywają w aresztach śledczych lub w zakładach karnych, gdzie czekają na proces. Przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak podaje portal tvp.info.pl jest to jedno z największych śledztw prowadzonych przez funkcjonariuszy CBŚP w Katowicach dotyczące grupy przestępczej stworzonej przez pseudokibiców. Z ustaleń wynika, że od 2013 roku do grudnia 2016 roku w województwach dolno郵御kim, śląskim, podlaskim i lubelskim wprowadzano do obrotu środki odurzające i psychotropowe. Gang kibiców z Chorzowa i Krakowa poza sprzedażą i przemytem narkotyków zajmował się także rozbojami i pobiciami. Grupa została rozbita dzięki zeznaniom kilku zatrzymanych członków gangu.

Wi璚ej o: