Komentarze (135)
Zmiana czasu. Dziś głosowanie Parlamentu Europejskiego w sprawie ostatniego przestawiania zegarków
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zetoxa

  Oceniono 12 razy 0

  nie jestem pewien co do przyjęcia w Polsce czasu letniego, owszem, w lipcu o 21.00 jeszcze widno,
  ale coś za coś, w grudniu o 9.00 rano jeszcze ciemno.
  Dzieciaki idące po ciemku do szkoły na ósmą, trochę dziwne.
  Jednak czas zimowy dla Polski jest bardziej naturalny.

 • drakaina

  Oceniono 14 razy 0

  Na czas letni zdecydować zamierza się Polska.

  Tyle dobrze.

 • patyczag13

  Oceniono 1 raz -1

  Głosowanie. Taaaa. Zobaczcie sobie jak wygląda głosowanie w P:E kanał na Youtube
  "SośnierzTV"

 • mesio557

  Oceniono 5 razy -1

  Fajnie że tak zdecydowali. Moim zdaniem Polska powinna wybrać czas UTC+1 (czyli czas „zimowy”) przez cały rok.
  Argumenty:
  Z biologicznego punktu widzenia, ze względu na naturalny dzienny tryb życia człowieka czas (oczywiście jednolity w skali kraju) powinien odpowiadać geograficznie strefie w której leży przeważająca część tego kraju. Dla Polski jest to czas UTC+1.
  Strefa czasu środkowoeuropejskiego zimowego (UTC+1) to obszar od 7.5 do 22.5 stopnia długości geograficznej wschodniej. Prawie cała Polska się mieści w tym obszarze ( jedynie tereny na wschód od Lublina nie). Również prawie całe Niemcy się w niej mieszczą.
  Reasumując w UE powinny być 3 strefy czasowe (UTC, UTC+1, i UTC+2) z granicami przebiegającymi wzdłuż : zachodnich granic Niemiec, Szwajcarii i Włoch (UTC/UTC+1) oraz wschodnich granic Norwegii, Szwecji, Polski, Węgier i krajów dawnej Jugosławii/Albanii (UTC+1/UTC+2).

 • mesio557

  Oceniono 3 razy -1

  Moim zdanie czas (oczywiście jednolity w skali kraju) powinien odpowiadać geograficznie strefie w której leży przeważająca część tego kraju. Dla Polski jest to czas UTC+1.
  Strefa czasu środkowoeuropejskiego zimowego (UTC+1) to obszar od 7.5 do 22.5 stopnia długości geograficznej wschodniej. Prawie cała Polska się mieści w tym obszarze ( jedynie tereny na wschód od Lublina nie). Również prawie całe Niemcy się w niej mieszczą.
  Reasumując w UE powinny być 3 strefy czasowe (UTC, UTC+1, i UTC+2) z granicami przebiegającymi wzdłuż : zachodnich granic Niemiec, Szwajcarii i Włoch (UTC/UTC+1) oraz wschodnich granic Norwegii, Szwecji, Polski, Węgier i krajów dawnej Jugosławii/Albanii (UTC+1/UTC+2).

 • aktyntasza

  Oceniono 13 razy -1

  U nas w firmie wyliczono że każdorazowa zmiana czasu powoduje straty rzędu 430 tysięcy PLN i najgorsze jest to że te straty co roku są większe.
  Mam nadzieję że to już ostatnia zmiana czasu bo kontynuacja kolejnych zmian jest bez sensu.

 • matatjahu

  Oceniono 16 razy -2

  w Polsce jedynie czas zimowy jest najbardziej korzystny. zimą widno od 8:00 do 15:40

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy -3

  "Jak się okazuje, zmiana czasu jest oceniana negatywnie przez wielu Europejczyków. W 2018 roku Komisja Europejska przeprowadziła szeroko zakrojone konsultacje społeczne, w których wzięło udział rekordowe 4,6 mln osób."

  "rekordowe 4,6 mln"?!
  no, to (lekko) ponad 10% dorosłych obywateli UE!

 • adamski973

  Oceniono 6 razy -4

  Na całym świecie powinien być jednakowy czas. W czym problem wstawać rano do pracy o godzinie 22. Na którą się idzie do pracy, do szkoły to kwestia umowna. W Polsce można chodzić np. do pracy i do szkoły na godz. 7.00, a w Portugalii na godz. 9.00

 • jr968

  Oceniono 10 razy -4

  Zmiana czasu powinna być. Tyle, że czas zimowy powinien obowiązywać o wiele krócej. Gdzieś od połowy listopada do, powiedzmy, końca grudnia. W Polsce tak byłoby idealnie. Bo tylko w tym czasie byłby on ważny dla ochrony godzin porannych przed ciemnością. Potem, już na początku lutego to, ze jest dzień krótki z rana, przestaje doskwierać, a w marcu wręcz mogłoby być już dłużej rano ciemno. Za to krótkie dni po południu denerwują już coraz bardziej. Gdyby na początku lutego czas był już letni, to rano byłoby znośnie, za to fakt, że po typowym dniu pracy człowiek przychodzi do domu i ma jeszcze odrobię swiatła za oknem, w ogrodzie itd., byłby cenny. I optymistyczny.

 • mtarczynski

  Oceniono 16 razy -4

  przewaga głosów za zniesieniem zmiany czasu pokazuje stopień zidiocenia społeczeństwa i dowodzi dobitnie , że demokracja to jednak głupota; odechce im się po najwyżej 2 zimach, sercowcy k.i.m.

 • wqcyzx

  Oceniono 16 razy -4

  Zmiana się nie przyjmie. Już po pierwszej zimie z płaczem nastąpi powrót do zmiany czasu.

 • wielkigatsby33

  Oceniono 11 razy -5

  Czas zimowy kurna, a nie letni powinien zostać. To jest nasz naturalny czas!

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy -6

  Gorącym orędownikiem LIKWIDACJI zmian czasu jest PSL.
  Dlaczego? Bo Gumofilce chcą zimą spać DŁUŻEJ, gdyż zimą jest MNIEJ roboty. A przy wprowadzonym na stałe "czasie letnim", w grudniu widno się będzie robić DOPIERO około godziny 8.30 :-))

 • kuba_wu

  Oceniono 14 razy -6

  Letni w zimie? Czyli dzieci będą nie tylko wstawać, ale i zasuwać do szkoły po ciemku? Zwłaszcza u mnie, na północy kraju? Litości, nie!!!

 • starszy-65

  Oceniono 13 razy -7

  Ce ten auto pieprzy o szerokich konsultacjach bo dla mnie te 4,6 mln osób to chyba mniej niż 1 % ludności wspólnoty a gdzie tu szerokie????- polska durnowatość dziennikarska!!!

 • lukask73

  Oceniono 11 razy -7

  Europoseł SLD ma rację, tzw. żarówki LED mają duży wpływ na nasze zdrowie. Dlatego ja używam najlepszego tzn. najzdrowszego źródła światła sztucznego, jakie kiedykolwiek wynaleziono, czyli żarówki halogenowej. A temu "europosłu" kiedyś LED-y wyjdą bokiem.

 • tully.makker

  Oceniono 19 razy -9

  W Polsce to czas zimowy jest czasem geograficznie prawidłowym. Czy nawet to PIS musi zepsuć?

 • hotin

  Oceniono 21 razy -13

  Założę się o wszystko,że europosłowie z EPP zagłosują tak,jak im Niemcy nakażą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX