Pogoda. Ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem i oblodzeniem. Na drogach wciąż zimowe warunki

Instytut Meteorologii i Gospodarki ostrzega - dla przeważającej części kraju synoptycy prognozują silny wiatr i oblodzenia. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dla 10 województw.
Zobacz wideo

Silny wiatr da się we znaki przede wszystkim mieszkańcom północnej i centralnej części kraju, choć porywiste podmuchy wiatru odczują także mieszkańcy kilku województw na południu Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia, z których wynika, że wiatr może osiągać dziś prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenia te obowiązują w siedmiu województwach - pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, a także dolnośląskim, opolskim i lubelskim.

Silny wiatr i oblodzenie. IMGW wydaje ostrzeżenia meteorologiczne

Oblodzenie dróg będzie utrudniać bezpieczną jazdę samochodem na ulicach województw mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Tam IMGW prognozuje spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, co będzie powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. O trudnych warunkach na drogach informuje także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. "Wiosna? O poranku na sieci dróg krajowych pracowały 92 pojazdy do zimowego utrzymania" - czytamy na Twitterze GDDKiA. 

Więcej o: