Pogoda na dziś - środę 27 marca. Synoptycy zapowiadają deszcz w zachodniej części kraju

Pogoda na dziś - środę 27 marca. Meteorolodzy zapowiadają przelotne opady deszczu głównie w zachodniej części kraju. W pozostałych regionach szansa na większe rozpogodzenia.
Zobacz wideo

Największe szanse na słoneczną pogodę mają mieszkańcy wschodniej części Polski - meteorolodzy nie przewidują tutaj opadów deszczu takich, jak na zachodzie kraju. Nad ranem możliwe niewielkie przymrozki.

Temperatura. W nocy niewielkie przymrozki, rano do 10 stopni w południowo-zachodniej Polsce

Nad ranem i w nocy temperatura może spaść od - 1 do - 2 stopni. Najwyższa temperatura w ciągu dnia zapowiada jest dla Wrocławia i Opola, gdzie będzie 10 stopni. W Krakowie, Zielonej Górze i Szczecinie synoptycy zapowiadają maksymalnie 9 stopni. Najchłodniej będzie w Suwałkach oraz w Olsztynie, Białymstoku i Zakopanem, gdzie zapowiadanych jest kolejno 4 i 5 stopni. W większości kraju temperatura wahać się będzie od 6 stopni na północy do 8 stopni w centrum kraju.

Pogoda na dziś - 27 marcaPogoda na dziś - 27 marca gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają deszcz w zachodniej części kraju

Zachmurzenie duże i umiarkowane, jedynie w południowo-wschodniej połowie kraju możliwe są większe rozpogodzenia. Meteorolodzy zapowiadają opady deszczu w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. W nocy na Podhalu możliwe niewielkie opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem bardziej porywisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: