Od sześciu lat szukano go za oszustwa. Policja znalazła go w specjalnej skrzyni ukrytej w ścianie

38-latek poszukiwany za oszustwa przez sześć lat ukrywał się przed policją. W końcu udało się go ująć w jednym z domów w powiecie wejherowskim. Mężczyzna ukrywał się w skrzyni, którą wbudowano w ścianę.

Policjanci z Pomorza od kilku miesięcy wyjaśniali sprawę oszustw w internecie. Przestępcy zakładali fikcyjne sklepy, by po otrzymaniu wpłat od klientów, nie wysyłać towaru, a sam sklep zamykać. Razem pokrzywdzonych jest kilkaset osób.

Rozpracowując grupę, policjanci dotarli do jednej z osób, która brała udział w procederze. Chodziło o 38-letniego mężczyznę, który od sześciu lat ukrywał się przed organami ścigania.

 

Po namierzeniu, że przebywa on w jednym z domów w powiecie wejherowskim, przeszukano budynek. Tam zabezpieczono dowody na wspomniane wcześniej przestępstwa w sieci (komputery, karty, telefony), ale też broń.

Na tym jednak przeszukanie się nie skończyło. Policjanci na strychu domu odkryli specjalnie przygotowane pomieszczenie. W skrzyni na rolkach, która schowana była w ścianie, natrafili... na poszukiwanego 38-latka. Mężczyznę od razu zatrzymano.

38-latek od razu trafił do aresztu, zwłaszcza że wcześniej był poszukiwany listami gończymi, by odbyć karę sześciu lat pozbawienia wolności. Jak podkreśla policja, sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Zobacz wideo
Więcej o: