W Krakowie pierwszy nauczyciel zaczął strajk głodowy. Dołączą do niego kolejni

Zaostrza się protest w siedzibie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Piotr Pakosz zaczął strajk głodowy, dołączyć mają do niego kolejne. - Jestem cierpliwy, choć wiem, że i strona rządowa jest cierpliwa - oznajmił w rozmowie z Polsat News Pakosz.
Zobacz wideo

Sekcja Regionalna Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" już od ponad dwóch tygodni okupuje siedzibę Kuratorium Oświaty w Krakowie. 25 marca zdecydowano, że protest zostanie zaostrzony.

Przewodniczący sekcji Regionalnej Piotr Pakosz, nauczyciel, jest pierwszym ze związkowców Oświatowej "Solidarności", który rozpoczął głodówkę. Formalnie strajk głodowy ma rozpocząć się o godz. 12, ale Pakosz zaczął wcześniej.

Strajk głodowy nauczycieli w Krakowie. "Jestem cierpliwy"

W południe dołączą do niego kolejne dwie osoby. Jak mówił Pakosz, cytowany przez Polsat News, "pani minister (Anna Zalewska, szefowa MEN - red.), straciła zaufanie". - Mimo, że utożsamiano nas, NSZZ Solidarność, z rządem - wskazał związkowiec.

Jestem zdeterminowany i przygotowany na strajk głodowy. Jestem cierpliwy, choć wiem, że i strona rządowa jest cierpliwa

- oznajmił Pakosz.

Warto nadmienić, że protest "Solidarności" nie jest tożsamy z tym, który realizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. ZNP domaga się podwyżki wynagrodzeń nauczycieli o tysiąc złotych, gdy związkowcy "Solidarności" w Krakowie chcą m.in. wzrostu płac o 15 proc. w 2019 i 2020 roku.

Sama "Solidarność" nie zamierza przyłączać się oficjalnie do protestu ZNP, jednak jej członkowie mogą to robić indywidualnie - to ich decyzja.

Zobacz wideo
Więcej o: