Niedziele handlowe w 2019. Czy w najbliższą niedzielę 31 marca zrobimy zakupy?

Od 2019 roku ustawa ograniczająca handel w niedzielę jest jeszcze bardziej restrykcyjna, w porównaniu do ubiegłego roku. Czy w przyszłą niedzielę 31 marca zrobimy zakupy?
Zobacz wideo

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych zakupy w centrach handlowych i dużych sklepach możemy robić tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Czy 31 marca wypada niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 31 marca zrobimy zakupy?

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w wybrane dni od 2018 roku i przewiduje stopniowe odzwyczajanie konsumentów od chodzenia do sklepów w ostatnie dni tygodnia. Zakazem nie objęte są placówki pocztowe, kioski, apteki, cukiernie, kwiaciarnie czy sklepy z pamiątkami. Od 2019 roku niedziela handlowa wypada w ostatnią niedzielę miesiąca - w związku z tym 31 marca zrobimy zakupy w sklepach.

Niedziele handlowe 2019

Następna niedziela handlowa wypada już 14 kwietnia i związana jest z wypadającymi w tym miesiącu świętami wielkanocnymi. Od 2019 roku zakaz handlu nie dotyczy jednej niedzieli w miesiącu - jednak od przyszłego roku zakaz będzie bardziej restrykcyjny. W 2020 roku zakupy w niedzielę zrobimy tylko przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia i sierpnia.

Więcej o: