Pogoda na dziś - wtorek 26 marca. Synoptycy zapowiadają deszcz i śnieg w większości kraju

Pogoda na dziś - wtorek 26 marca. Meteorolodzy zapowiadają na dziś opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które ominą tylko cztery województwa na zachodzie kraju. IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla województwa pomorskiego.
Zobacz wideo

Synoptycy ostrzegają mieszkańców województwa pomorskiego przed silnym wiatrem. W większości kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

Temperatura. W większości kraju temperatura maksymalna do 7 stopni

W centrum i na południu kraju temperatura wyniesie maksymalnie 7 stopni. Najniższe wartości prognozowane są dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego - tam temperatura wahać się będzie od 4 do 5 stopni. Najcieplejsza pogoda zapowiadana jest dla Zielonej Góry, gdzie będzie około 9 stopni. W Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Łodzi i Opolu termometry pokażą 8 stopni.

Pogoda na dziś - 26 marcaPogoda na dziś - 26 marca gazeta.pl

Opady. W większości kraju pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem

Meteorolodzy zapowiadają na dziś zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie Polski. Po południu zaczną pojawiać się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Będzie padać na północy i w centrum kraju, pod wieczór deszcz może pojawić się także w południowych województwach. Opady nie są prognozowane jedynie w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Miejscowo w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 centymetrów.

Ostrzeżenie meteorologiczne. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem mieszkańców województwa pomorskiego

Dla województwa pomorskiego synoptycy przewidują wystąpienie północno-zachodniego silnego wiatru o prędkości w porywach do 70 km/h. W pozostałych regionach wiatr umiarkowany i słaby - zwłaszcza pod koniec dnia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: