Na hulajnogach wskakiwali na pomnik smoleński. Policja pokazuje nagranie

Stołeczna policja udostępniła nagranie spod pomnika smoleńskiego w Warszawie. W sobotę funkcjonariusze interweniowali tam w sprawie dwóch nastolatków na hulajnogach. Na policjantów spadała krytyka, że zajmują się błahymi sprawami. Na policyjnym wideo widać osoby na hulajnogach, które monument potraktowały jak skate park.

W niedzielę wieczorem Komenda Stołeczna Policji zamieściła na Twitterze nagranie, które ma rozwiać wszelkie wątpliwości, co do sobotniej interwencji funkcjonariuszy wobec dwóch nastolatków. Według pierwszych relacji mieli oni jeździć hulajnogami przy pomniku ofiar smoleńskich i pomniku Lecha Kaczyńskiego.

Policjanci w rozmowie z metrowarszawa.gazeta.pl tłumaczyli, że nastolatkowie uderzali o pomnik kołami hulajnogi i dlatego zostali wylegitymowani (a nie zatrzymani). Oddano im też hulajnogi, a jak się okazało - pomnik nie został uszkodzony.

Na hulajnogach pod pomnikiem smoleńskim. Wideo z policji

Na udostępnionym w niedzielę wieczorem przez policję nagraniu widać, że osoby na hulajnogach najeżdżały na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, by następnie się od niego odbijać, niczym w skate parku.

Czy to jest jazda hulajnogą przy pomniku, czy po pomniku? - zapytała retorycznie warszawska policja.
Zobacz wideo
Więcej o: