Koniec wiosny - do Polski wracają śnieg i mróz. Wszystko przez potężny niż znad Atlantyku

Nad Polskę nadciąga potężny niż, za sprawą którego w nadchodzącym tygodniu będziemy musieli pożegnać się z wiosenną pogodą. Wrócą za to opady deszczu ze śniegiem, a w nocy - przymrozki.

Po pogodnym weekendzie nad Polskę dotrze potężny niż znad północnego Atlantyku, który przyniesie ochłodzenie, wiatr i opady deszczu ze śniegiem. Jak podaje TVN Meteo, pogorszenie pogody zacznie się od niedzieli wieczorem - temperatura zacznie wówczas stopniowo spadać, a z północnego zachodu powieje umiarkowany wiatr. W kolejnych dniach niesprzyjająca aura utrzyma się, a na powrót wiosny będziemy musieli trochę poczekać.

Niż nad Polską. Śnieg z deszczem, w nocy mróz

W poniedziałek w całym kraju przewidywane są opady deszczu, a na północy Polski poprószy również śnieg. Spadnie także temperatura - w ciągu dnia termometry pokażą od 5-6 stopni na Suwalszczyźnie i Pomorzu i 8 stopni w centralnej Polsce. Najcieplej - do 11 stopni Celsjusza - będzie na Podkarpaciu. Prognozowane są także silne podmuchy wiatru. 

We wtorek będzie jeszcze chłodniej, a termometry w całym kraju pokażą od 5 do 8 stopni. Śnieg z deszczem popada w centrum, na południu i wschodzie Polski. 

Potężny niż sprawi, że w najbliższych dniach zimno będzie zwłaszcza w nocy. W nocy z poniedziałku na wtorek termometry w całym kraju pokażą tylko od 1 do 2 stopni, a w nocy z wtorku na środę będzie jeszcze zimniej -  od -2 stopni Celsjusza w Warszawie i Krakowie, do -3 stopni w Poznaniu. 

W środę nieprzyjemna aura utrzyma się, a na poprawę pogody będziemy musieli poczekać do czwartku. Opady deszczu ze śniegiem ustaną, a termometry wskażą od 8 stopni na Suwalszczyźnie do 12 na Pomorzu.

Więcej o:
Komentarze (35)
Do Polski wracają śnieg i mróz. Wszystko przez potężny niż znad Atlantyku
Zaloguj się
 • equino

  Oceniono 20 razy 18

  Ale mamy końcówkę marca, a w naszej strefie klimatycznej takie warunki atmosferyczne to w zupełności normalna sprawa. To, że od kilku lat było inaczej i społeczeństwo się odzwyczaiło od tego, to już inna para kaloszy! Nieśmiało przypomnę, że jeszcze w maju potrafi przymrozić.

 • danuel

  Oceniono 16 razy 12

  No w końcu. Ile można tego słońca i ciepła.

 • pioter83

  Oceniono 9 razy 7

  No dobra ale jaka zima? Przymrozek w nocy w marcu? No nie robcie siary...

 • tenare

  Oceniono 11 razy 7

  - Wreszcie.
  (właściciel serwisu blacharsko-lakierniczego)

 • 5andrzejm

  Oceniono 5 razy 5

  Bzdura.Owszem wg prognoz na 4 dni się " ochłodzi" do Max 6-11 st w dzień w nocy przymrozki.. A na weekend znów ocieplenie do 15 st.Jaka zima? Czego straszycie ludzi ?

 • czarnyminio

  Oceniono 5 razy 5

  No nareszcie.Może wnuczek zrozumie przysłowie "W marcu jak w garncu"

 • jackie53

  Oceniono 5 razy 3

  Wina Tuska:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX