Białoruś. Polak skazany na 14 lat łagru. "Bezprawny obrót szczególnie niebezpiecznymi środkami"

Na Białorusi obywatel Polski został oskarżony o przewóz narkotyków przez granicę i próbę ich sprzedaży. Sąd zdecydował, że za karę spędzi 14 lat w łagrze.
Zobacz wideo

Polak został zatrzymany 6 czerwca 2018 roku w pobliżu miasteczka Wysokaje niedaleko od granicy z Polską. Miał próbować sprzedać 303 tabletki "ecstasy", które wcześniej wwiózł na terytorium Białorusi.

Sąd w Kamieńcu na procesie, który odbył się 21 marca, uznał, że Polak dopuścił się bezprawnego obrotu szczególnie niebezpiecznymi środkami psychotropowymi. Zdecydował, że mężczyzna spędzi 14 lat w kolonii karnej o wzmocnionym rygorze. Nakazał również konfiskatę jego majątku. 

Agencja prasowa "BiełaPAN" pisze, że obywatel Polski na procesie nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Wyrok jest nieprawomocny i może zostać zaskarżony do sądu wyższej instancji.

Więcej o:
Komentarze (98)
Białoruś. Polak skazany na 14 lat łagru. "Bezprawny obrót szczególnie niebezpiecznymi środkami"
Zaloguj się
 • andrewpiotr

  Oceniono 65 razy 51

  I to jest wyrok Szmaciarz ma teraz mnóstwo czasu na przemyślenia . W przyszłości odechce mu się handlu narkotykami i pochodnymi . Wskazówka dla polskich pseudo Sądów jak należy karać przemytników i handlarzy narkotyków . Brawo Białorusini.

 • artur-borubar

  Oceniono 45 razy 35

  i tak ma byc!

 • maxim38

  Oceniono 38 razy 28

  Podpisać z Łukaszenką umowę i naszych wysyłać na łagry do Białorusi bo jak widać w naszych więzieniach za bardzo się z darmozjadami cackają.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 32 razy 28

  W Azji...
  dostałby czapę.

 • wesslingharald

  Oceniono 16 razy 16

  Czy ktoś wie jak wygląda białoruska kolonia karna o zaostrzonym rygorze? :)

 • stachkaz47

  Oceniono 17 razy 15

  Paskudne są te Białorusiny
  14 lat łagru i pozbawienie majątku.I jak on teraz BIZNES w tym łagrze rozkręci.
  Z czego będzie klawiszom pożyczek udzielał, za co telefony współwięźniom sprowadzał nie mówiąc o alkoholu i dragach.??Za co siłownie urządzi?? Wredny naród nie to co POLSZA umiłowana.

 • 099max

  Oceniono 20 razy 14

  Oj jak ładnie :-);-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX