Naklejki z "piątką PiS" na autach inspektorów transportu drogowego. Tak zdecydował wojewoda

Na samochodach należących do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku znalazły się naklejki promujące tzw. "nową piątkę", czyli obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazało, taką decyzję podjął wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Promocyjne naklejki zniknęły już z samochodów.

Od kilku dni trwa kampania informacyjno-promocyjna tzw. "nowej piątki", czyli pakietu pięciu obietnic złożonych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. W ramach kampanii wojewodowie i ich zastępcy mają jeździć po kraju specjalnymi busami i informować o nowych świadczeniach.

"Nowa piątka" obejmuje m.in. wprowadzenie świadczenia z rządowego programu Rodzina 500 Plus już od pierwszego dziecka, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia i tzw. "trzynastą emeryturę" w wysokości 1100 zł brutto.

Na fanpage'u "ITDprotest" na Facebooku pojawiły się zdjęcia auta, należącego do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku. Na samochodzie umieszczono naklejkę promującą "nową piątkę".

"Nowa piątka" na autach Inspekcji Transportu Drogowego

Jak dowiedział się portal Onet.pl, w związku z tym, że wojewódzkie inspektoraty podlegają wojewodzie, za decyzją o umieszczeniu naklejek stał pomorski wojewoda Dariusz Drelich.

Biuro prasowe wojewody w odpowiedzi na pytania Onetu wyjaśniło, że naklejki znalazły się na dwóch nieoznakowanych autach wojewódzkiego inspektoratu drogowego. Koszt ich umieszczenia wyniósł ok. 60 zł i został pokryty z rezerwy wojewody. Przedstawiciele wojewody podkreślili, że inspekcja funkcjonuje w ramach administracji rządowej.  

Więcej o:
Komentarze (105)
Naklejki z "piątką PiS" na autach inspektorów transportu drogowego. Tak zdecydował wojewoda
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 83 razy 75

  A były już plany żeby obkleić radiowozy, czołgi i wozy strażackie też. Co jest, pisiorki.. nie krępujcie się wszystko przecież wasze co nie?

 • marchwianka.0

  Oceniono 54 razy 52

  Już nie mają wstydu!!!Żadnego!!! Tylko doić Polskę potrafią. Nic więcej. Służba zdrowia leży, ludzie umierają na SORach, lekarze na dyżurach!! Nauczyciele są bliscy strajku!!! A PiS nic tylko naklejki!!!

 • niko8472

  Oceniono 52 razy 46

  Naklejki zniknęły a kiedy wojewoda?

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 39 razy 37

  Za grosz wyczucia estetyki. Pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić: bekać głośno po obiedzie, pierdzieć w towarzystwie, obklejać państwowych pojazdów partyjną kiełbasą wyborczą. Tylko skąd oni mają to wiedzieć.

 • zerozer52

  Oceniono 36 razy 32

  Faszyzm w najczystszej postaci.

 • stefan4

  Oceniono 29 razy 27

  > naklejki znalazły się na dwóch nieoznakowanych autach wojewódzkiego inspektoratu drogowego

  Pan wojewoda postanowił, że te nieoznakowane auta należy oznakować.

 • czechy11

  Oceniono 33 razy 27

  Pi...komuch Drelich państwo to nie twój folwark. Będziesz siedział nie za naklejki tylko za nielegalna decyzje o wycięciu kadu na mierzei.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX