Prognoza pogody na tydzień [25-31 marca]. Ostatni tydzień marca będzie połączeniem zimy i wiosny

Prognoza pogody na tydzień 25-31 marca. W ostatni tydzień marca meteorolodzy zapowiadają zarówno zimową, jak i wiosenną pogodę. Coraz większe rozpogodzenia prognozowane są od piątku, dzięki czemu weekend będzie wyjątkowo słoneczny i ciepły.
Zobacz wideo

W tym tygodniu pogoda będzie zarówno zimowa, jak i wiosenna. Śnieg będzie pojawiał się w różnych regionach Polski od poniedziałku do środy. Od piątku z kolei czeka nas duża poprawa - dzięki temu weekend będzie ciepły, słoneczny i prawdziwie wiosenny. 

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Zimowy początek tygodnia - śnieg, deszcz i niska temperatura

Na początek tygodnia synoptycy zapowiadają opady deszczu i deszczu ze śniegiem w całej Polsce. W poniedziałek temperatura wahać się będzie od 6 stopni na Pomorzu do 10 stopni w południowych regionach kraju. W Gdańsku, Olsztynie, Suwałkach, Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie może padać deszcz ze śniegiem - w pozostałych regionach deszcz. Wtorek będzie wyglądał podobnie, z tą różnicą, że w większości kraju dominowały będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na większe rozpogodzenia mają szanse mieszkańcy Poznania, Łodzi i Gorzowa Wielkopolskiego. W pozostałych regionach zachmurzenie duże. Temperatura wahać się będzie od 4 stopni na wschodzie do 7 stopni na zachodzie kraju. Na środę meteorolodzy nie zapowiadają żadnych opadów poza wschodnimi krańcami Polski (gdzie może spaść śnieg). Także temperatura utrzyma się na tym samym poziomie co we wtorek. 

Prognoza pogody na czwartek i piątek. Stopniowa poprawa pogody

W czwartek deszcz zapowiadany jest dla województw podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Są jednak szanse na duże rozpogodzenia. Małe zachmurzenie i w związku z tym więcej słońca pojawi się na północy i zachodzie kraju. Temperatury wahać się będą od 8 stopni na wschodzie do 12 stopni na południowym zachodzie kraju. Piątek będzie jeszcze bardziej słoneczny - deszcz może padać jedynie we Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim. Bezchmurne niebo zapowiadane jest nad województwami pomorskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko- mazurskim. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni w Katowicach do 14 stopni w Gorzowie Wielkopolskim.  

Prognoza pogody na weekend. Ostatni weekend marca zapowiada się wiosennie

Meteorolodzy zapowiadają na ostatni weekend marca świetną pogodę. W sobotę deszcz może padać jedynie w Rzeszowie. W pozostałych regionach bardzo dużo słońca i bezchmurne niebo. W niedzielę meteorolodzy nie zapowiadają żadnych opadów, a słoneczna pogoda będzie zachęcała do spacerów. Korzystne będą również temperatury. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę termometry pokażą od 12 stopni na północy do nawet 17 stopni na zachodzie kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: