Pomorskie: Wyłudzili 9 mln zł na hodowlę ryb. Wśród zatrzymanych pracownicy Agencji Rolnictwa

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby związane z wyłudzeniem ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania przeznaczonego na hodowlę ryb. Wśród zatrzymanych są urzędnicy ARiMR.
Zobacz wideo

Zatrzymane przez CBA osoby to przedsiębiorca posiadający dwa gospodarstwa rybackie na terenie województwa pomorskiego oraz trzech urzędników - dwóch byłych i jeden obecny pracownik pomorskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

CBA zatrzymało cztery osoby. Przedsiębiorca wyłudził 9 mln zł

Z ustaleń śledczych wynika, że pomorski przedsiębiorca wyłudził dofinansowanie z unijnego programu rozwoju rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich prowadzonego w latach 2007-2013. Ówcześni urzędnicy Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Gdyni mieli celowo nie dopełnić swoich obowiązków, aby wspomniany przedsiębiorca otrzymał dofinansowanie, które mu się nie należało. 

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, wszystkie osoby zatrzymane usłyszą zarzuty prokuratorskie. Urzędnicy ARiMR zostaną oskarżeni o świadome i celowe niedopełnienia obowiązków, przekroczenie uprawnień oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Zatrzymany przedsiębiorca usłyszy zarzuty oszustwa oraz posługiwania się nieprawdziwymi dokumentami w celu uzyskania nienależnego dofinansowania.

Sprawą zajmuje się CBA z Bydgoszczy na zlecenie Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Więcej o: