Niedziele handlowe 2019. Czy 24 marca sklepy będą czynne?

Czy 24 marca sklepy takie jak Lidl, Biedronka i Tesco będą otwarte? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, zgodnie z którą od początku tego roku obowiązują inne zasady dot. ilości niedziel handlowych w miesiącu.
Zobacz wideo

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele została przyjęta w styczniu ubiegłego roku. Z jej treści wynika, że z roku na rok niedziel handlowych będzie coraz mniej. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a od stycznia 2019 roku - tylko raz w miesiącu. Czy 24 marca jest jedną z nielicznych niedziel, w czasie których będziemy mogli zrobić zakupy? Okazuje się, że nie. Supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą jutro zamknięte.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy kolejna niedziela, kiedy sklepy będą czynne?

Obowiązujące przepisy mówią, że niedziele handlowe wypadają tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z wyjątkiem kwietnia i grudnia. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa to niedziela 31 marca. Kolejna niedziela handlowa wypadnie jednak wcześniej, niż mogłoby się wydawać. W kwietniu, z uwagi na wypadającą w tym miesiącu Wielkanoc, będą dwie niedziele handlowe. Pierwsza z nich wypadnie 14 kwietnia, a więc na tydzień przed świętami wielkanocnymi, druga z kolei w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 28 kwietnia.

Więcej o: