Georgette Mosbacher o ruchu bezwizowym: Mam nadzieję, że zostanie wprowadzony w tym roku

Kiedy pojedziemy do USA bez wizy? - Mam nadzieję, że w tym roku. Ale na pewno zanim wyjadę - powiedziała w Polsat News Georgette Mosbacher, ambasadorka Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Jeśli nie w tym roku, to na pewno w roku 2020 - dodała.
Zobacz wideo

Georgette Mosbacher udzieliła wywiadu Polsat News. Była pytana m.in. o relacje z polskimi władzami, w szczególności z Jarosławem Gowinem. Pytanie padło w kontekście odwołania przez wicepremiera spotkania z Mosbacher po tym, jak ambasadorka stwierdziła, że wolne media w Polsce są zagrożone. - Mogę powiedzieć jedynie, że - wystarczy zesztą zajrzeć na moje konta na Twitterze i Instagramie - moje relacje z prezydentem Dudą są bardzo dobre, podobnie z premierem Morawieckim i wszystkimi ministrami. Te kontakty są nie tylko dobre, ale też produktywne. Czuję się tu bardzo mile widziana - powiedziała w Polsat News Mosbacher. Przyznała, że nie widziała się od tamtego zdarzenia z Gowinem oraz, że chętnie by się z nim spotkała.

Mosbacher o ruchu bezwizowym: W tym roku lub w 2020

W wywiadzie padło też pytanie o ruch bezwizowy do USA dla Polaków. - Powiem to raz jeszcze. I wiem, że wychodzę przed szereg, ale zamierzam doprowadzić do tego przed opuszczeniem Polski. Bardziej bezpośrednia nie mogę już być - powiedziała. Dopytywana o konkretny termin, zapewniła: - Mam nadzieję, że w tym roku. Ale na pewno zanim wyjadę. Jeśli nie w tym roku, to na pewno w roku 2020.

Następnie Mosbacher "korzystając z okazji" zwróciła się z apelem do Polaków. - Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! Dziękuję. Musiałam wykorzystać okazję - powiedziała.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (87)
Georgette Mosbacher o ruchu bezwizowym: Mam nadzieję, że zostanie wprowadzony w tym roku
Zaloguj się
 • student_zebrak

  Oceniono 14 razy 8

  Nie dam, chocbys zebral!
  Chocbys dala, to bym nie bral 🙃

 • dobromir.wesoly

  Oceniono 17 razy 7

  Nie będę płacić kokosów za "łaskę" ambasadora, który ma przedziwne kryteria udzielania wiz. USA może być dla mnie (jednorazowo) atrakcyjne pod kątem turystycznym, ale jeśli robią mi "pod górkę" to się nie pcham tam na siłę. Jest tyle pięknych miejsc na świecie do zwiedzenia i nie trzeba się spowiadać z życiorysu do trzech pokoleń wstecz...

  Jedyne co to żałuję, że żadnemu polskiemu rządowi nie wystarczyło jaj, by na zasadzie wzajemności wprowadzić wizy dla obywateli USA...

 • jan.go

  Oceniono 17 razy 7

  Nie wiem kiedy pojedziemy ale wiem kiedy temat wróci Na bank przed wyborami w USA ktoś puści oko do Polonii Na razie poproszę wizy na granicy dla obywateli USA Jakaś równowaga musi byc

 • 2fat

  Oceniono 10 razy 6

  Kwestia wiz do Stanów (oprócz tłumów z Podhala lecących do pracy) ma znaczenie przede wszystkim prestiżowe. Na razie dla Amerykanów jesteśmy drugim sortem. Afrykańskim.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 16 razy 6

  Niech się pani pocałuje tam gdzie słońce nie dochodzi z waszymi wizami. Świat jest piękny poza Ameryką a może nawet piękniejszy.

 • loneman

  Oceniono 5 razy 5

  Oby nie okazalo sie, ze zwali sie wtedy tyle elementu do Usa, ze szybko znow procedury zamkna to "okienko do raju" nie tylko Januszom ale i normalnym ludziom co nie robia nam wstydu za granica....

 • kiesier

  Oceniono 12 razy 4

  Kiedyś Du..a nie chciał rozmawiac z amerykańskim sekretarzem stanu (odpowiednik premiera) bo zbyt niska ranga.
  Teraz zostały mu tylko kontakty z lokalną ambasador.
  Za pół roku to już może tylko ciec na bramce.

 • robroy987

  Oceniono 12 razy 4

  usa jest obecnie duuuzo za drogie. europa jest tysiac razy ciekawsza. i tania w porownaniu do usa..
  hotele jedzenie transport. w usa jest wszystko za drogie i naprawde - oprocz natury - niezabardzo jest co ogladac.
  standard pozatym jjest za niski jakosci hoteli jedzenia i transportu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX