Strażacy skarżą się Brudzińskiemu. Komendant Suski i "prywatny folwark", gdzie biega się po pizzę

Strażacy, obecni, byli, emerytowani, a także pracownicy cywilni KG PSP wysłali do szefa MSWiA list dotyczący działań komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i centrali - informuje Onet. Piszą w nim, że komendant stworzył "prywatny folwark" i "marnotrawi pracę pokoleń".
Zobacz wideo

Jak opisuje Onet, list trafił do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego w lutym tego roku, a jego sygnatariuszami są zarówno pracownicy cywilni Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, jak byli i obecni strażacy.

Pismo, które otrzymał Brudziński, dotyczy gen. brygady Leszka Suskiego, czyli Komendanta Głównego PSP i obecnych władz strażackiej centrali.

W liście wskazano, że od kiedy Suski przejął stery w PSP, to wielu doświadczonych oficerów "traktuje się jak dozorców i roboli". Ma dochodzić nawet do poleceń polegających na zamówieniu pizzy dla zastępcy komendanta, "dużej jak koło samochodu strażackiej marki Steyr".

Z kolei sekretarki komendantów mają być zmuszane do szykowania im śniadań, a niektórzy strażacy z komendy mają pracować przy budowie terenów zielonych, które nazwano "ogrodami Suskiego".

"Prywatny folwark", "marnotrawienie pracy pokoleń"

Działania władz w centrali PSP tak opisują strażacy: "Obecne władze traktują jak własność prywatną, a zatrudnionych w niej ludzi jak swoich poddanych wyrobników". Wspominają też o tym, że sam komendant główny działa, jakby PSP było jego "prywatnym folwarkiem".

Takiego rozpasania nigdy w historii komendy głównej nie było (...). szala goryczy się przelewa. Marnotrawi się pracę pokoleń strażackiej braci, która doprowadziła do rozkwitu formacji, a w niespełna 3 lata zmarnotrawiło się ten potencjał

- cytuje fragment listu Onet.

Oprócz tego strażacy wskazują na odwołania ludzi z długim stażem, oskarżają też władze KG PSP, że na terenie całego kraju wprowadzono "zamordyzm" i przywołano historię strażaka z Krakowa. Mężczyzna miał informować o nieprawidłowościach, jednak gdy zgłosił się do przełożonych, wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.

Pod koniec listu pada natomiast: "Jak długo będziemy jeszcze znosili panoszenie się w PSP osób, które ciągną tę formację w dół, które nie dają rękojmi jej i naszego rozwoju?".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (108)
Strażacy piszą do szefa MSWiA ws. Komendy Głównej. "Prywatny folwark" gen. Suskiego
Zaloguj się
 • zdybka1

  Oceniono 44 razy 34

  Tylko kosciol i trolle nie skarza sie na rzady pisowskie.

 • wolak007

  Oceniono 43 razy 33

  Dopisujemy straż pożarna do stadnin, wojska, konstytucji, oświaty,, sluzby zdrowia, armii, puszcz, dzików, itd itd....

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 46 razy 32

  Pomyśleć tylko że straż pożarna miała największe zaufanie społeczne. Dobra zmiana dotarła i tam.

 • urian

  Oceniono 35 razy 27

  A ten Suski w Straży Pożarnej to jakiś pociotek tego od carycy Katarzyny Wielkiej ?

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 27 razy 23

  Troglodyci. Czują się właścicielami Polski i Polaków. Mam nadzieję, że upadek pisbolszewickiej mafii będzie bolesny.

 • faustxyz

  Oceniono 22 razy 22

  Przecież to nieodrodny brat Carycy. I należało to podkreślić w tekście. Wyciągać kaczy nepotyzm, czerwoną pajęczynę, afery, zgniliznę moralną, pazerność i wałkować do imentu, może coś zaiskrzy w pustogłowym suwerenie. Jeśli nie zaiskrzy, Polska skończy jak Wenezuela.

 • ptakomysz

  Oceniono 26 razy 22

  Czego oni chcą?
  Suski jest współwłascicielem dawnej Polski Ludowej.
  To mordę w kubeł i zap***ć po pizzę jak pan każe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX