Muzeum Auschwitz z apelem do zwiedzających. "Nie pozujcie na torach kolejowych"

"Pamiętaj, że jesteś w miejscu, w którym zostało zabitych ponad milion osób. Uszanuj ich pamięć" - czytamy w apelu, z którym Muzeum Auschwitz zwróciło się do zagranicznych zwiedzających, by powstrzymali się od pozowania i robienia sobie "selfie" na torach kolejowych.
Zobacz wideo

Muzeum Auschwitz zamieściło na Twitterze wpis, w którym w języku angielskim apeluje do zwiedzających, żeby nie robili sobie niestosownych zdjęć i nie pozowali na torach kolejowych na terenie muzeum. 

"Po przyjeździe do Muzeum Auschwitz pamiętaj, że jesteś w miejscu, w którym zginęło ponad milion osób. Uszanuj ich pamięć" - czytamy we wpisie, który opatrzono zdjęciami osób pozujących na torach kolejowych prowadzących do bramy wejściowej obozu.

Muzeum Auschwitz apeluje do zwiedzających: Są lepsze miejsca do pozowania

"Są lepsze miejsca, w których możesz się nauczyć, jak złapać balans na szynie [taką pozę widać na zamieszczonych zdjęciach - red.], niż tory kolejowe, które symbolizują deportację na śmierć setek tysięcy osób" - poinformowano w komunikacie.

Wpis zamieszczony przez przedstawicieli muzeum wywołał dużą dyskusję. Niektórzy komentujący pisali, że pozowanie na torach nie jest wcale wyrazem braku szacunku, a inni pytali, czy władze muzeum planują wprowadzenie całkowitego zakazu zdjęć na terenie obozu.

"Nie będzie zakazu fotografowania na terenie Auschwitz" - poinformowano w kolejnym wpisie, podkreślając, że zwiedzający odreagowują pobyt w miejscach zagłady w różny sposób, ale za każdym razem powinno się to odbywać "z zachowaniem szacunku dla osób, które zginęły w obozie".

Więcej o:
Komentarze (117)
Muzeum Auschwitz z apelem do zwiedzających. "Nie pozujcie na torach kolejowych"
Zaloguj się
 • wesi

  Oceniono 11 razy 11

  Wizyta w Auschwitz rok temu - przewodniczka zwracała uwagę dwóm osobom nadającym na cały regulator przez komórkę, jednej jedzącej w krematorium i jednej palącej papierosa w miejscu, w którym były przeganiane kobiety do komór gazowych - ręce opadają.

 • megg76

  Oceniono 26 razy 10

  jestem wściekła na Wasze głupie komentarze, tam ginęli LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • avensis77

  Oceniono 13 razy 7

  Może niektórzy nie dojrzeli do wizyty w KL. Bo dla mnie nie będzie to na pewno wyprawa w celu rozrywki (jadę w kwietniu).

 • rave8

  Oceniono 31 razy 7

  Proszę takie uwagi kierować do tych co obsikują pokoje i korytarze hotelowe, a w nocy rzygają po kątach na krakowskiej starówce.

 • ganglion

  Oceniono 6 razy 6

  Głupota buchająca.

 • jagopa

  Oceniono 16 razy 6

  Każda taka fabryka śmierci powinna być niedostępna dla publiczności. Po grobach się nie chodzi. Pamięć i respekt powinny być w sercu.

 • maj.basia

  Oceniono 5 razy 5

  Niejaka "harikata" - nie byłaś(eś) na tej lekcji jak było dyktando, a jak nie wiesz jak się pisze to nie
  zabieraj głosu, siedż cicho. MŁODZIEŻ, zapamiętaj raz na jutro, że pisze się młodzieŻŻŻŻŻŻŻ

 • aagaj

  Oceniono 5 razy 5

  Trzecie, czwarte pokolenie dorasta po 1945r. , co dla nich znaczt tdn obóz, daleka daleka historia i przeszłość i przeszłość !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX